Хіти тижня. На пух тоді уваги не звертали: Чому в СРСР ще з 1939-х садили тополі вздовж доріг, тротуарів і в кожному дворі

Як виявилося, конкретно Тополя має цілу низку важливих переваг, які якісно виділяють його поруч з іншими деревами і чагарниками. Корисність тополі як рослини була доведена вченими ще за часів Радянського Союзу. Надалі позитивні моменти вирощування цих дерев неодноразово підтверджувалися вченими, повідомляють Патріоти України з посиланням на Novate.

Причини посадки цих дерев

По-перше, Тополя набагато краще інших дерев збирає і вбирає важкі елементи з повітря, які потрапляють в нього з диму автомобілів, фабрик і заводів.

По-друге, Тополя має специфічну форму. Він не займає багато місця, що дозволяє висаджувати величезну кількість дерев в ряд. А якщо він впаде-збиток буде набагато менше.

В СРСР тополі вирощували масово. (Фото: infocog.ru)

Третя причина полягає в тому, що Тополя-невибагливий. Вони майже не страждають від брудного повітря, а крім того, у важких міських умовах їм не потрібно ніякого додаткового догляду, будь то підгодівля або поливання. Їх дуже легко рубати, при необхідності або стригти крону.

Тополі-це довгожителі, у цьому полягає четверта причина їх посадки. Вони спокійно доживають до 100 років навіть в найнесприятливіших умовах.

ДО РЕЧІ, висаджувати тополі в містах і вздовж шосейних доріг в СРСР стали ще в 1930-і роки.


А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...