Науковці розповіли про десять популярних міфів, що встигли міцно вкоренитися в розумі людей, які тим не менше вщент були розбиті сучасною наукою, передають Патріоти України з посиланням на Всвіті.
Насправді гравітація є скрізь, сила тяжіння однаково впливає на всіх людей. Так, гравітація зменшується з відстанню, але повністю не зникає ніколи. Адже всі космічні об’єкти так чи інакше впливають один на одного своїм гравітаційним полем. Якщо говорити про космонавтів, які перебувають на орбіті, то вони привуть в невагомості лише тому, що постійно знаходяться в стані «падіння» разом зі своїм кораблем. Висловлюючись фігурально, вони дійсно постійно «падають» на Землю, але в горизонтальній площині. До того ж, міжзоряний простір не такий вже й порожній. Космос теж заповнений частинками і атомами, тільки відстань між ними дещо більша, ніж на Землі.
Напевно всі хоча б раз в житті чули фразу «нервові клітини не відновлюються». Іншою стороною цього міфу є твердження, нібито з віком зростання нових клітин мозку зупиняється, тому людині стає важко вчитися чомусь новому. Так, дійсно, найбільш активно людський мозок росте саме в ранньому віці. Але ріст клітин не припиняється і у дорослих. Нейрони мозку цілком успішно ростуть і змінюються до самої смерті. Тому якщо ви вирішите через 30 років кар’єри кинути все і освоїти нову професію, ваш мозок зможе вам в цьому допомогти.
Взагалі, звичайно, незрозуміло чому цей міф настільки міцно укорінився в нашому повсякденному житті, що на його розвінчання знадобилися справжні наукові дослідження. Для тих, хто сумнівається нагадаємо ще раз: немає абсолютно ніякого значення як довго предмет, що впав пролежав на землі: одну секунду або одну годину. Бактерії потрапляють на цей предмет відразу ж при контакті.
Люди, які висловлюються на підтримку цього міфу зазвичай наводять як докази той факт, що свинячі органи найчастіше пересаджують людям. Але на щастя, сучасна наука дозволяє дуже просто розставити все на свої місця: досить просто взяти послідовності генома людини та інших ссавців і подивитися на кого вони більше схожі. Ніяких чудес тут не буде: найбільше на людину схожі шимпанзе, далі йдуть горили, інші примати, слідом – гризуни. Свиней там і близько немає. Так, свинячі органи дійсно добре підходять для того, щоб пересаджувати їх людям, особливо якщо свині є генно-модифікованими, з придушенням деяких генів. При цьому органи шимпанзе, природно, підходять ще краще. Але ніхто ж не дасть замучити бідну мавпочку, щоб врятувати людину.
Вперше побоювання щодо можливого перенаселення Землі були висловлено ще в кінці XVIII століття. Тоді чисельність населення планети не перевищувала одного мільярда людей, сьогодні нас 7,3 мільярда. І це при тому, що в даний час темпи зростання населення в два рази нижче, ніж були до 1965 року. Проте, за прогнозами вчених, до 2050 року на планеті житимуть близько 9,7 мільярдів чоловік. Але навіть це навряд чи призведе до виснаження відновлюваних природних ресурсів. Темпи глобального виробництва продуктів набагато випереджають темпи зростання населення. Одних тільки зернових зараз заготовлюється досить для того, щоб нагодувати від 10 до 12 мільярдів чоловік. Ось тільки проблеми голоду і недоїдання, як і раніше актуальні для багатьох регіонів планети. Багато в чому через те, що 55% вирощених продуктів харчування відправляються на потреби тваринництва, виробництва палива та інших матеріалів або зовсім викидаються.
Дуже популярний міф, згідно з яким наш мозок, нібито, використовує всього 3, 5, 10% від свого справжнього потенціалу. І якщо навчить його працювати на всі 100%, то можна досягти небувалих висот. Насправді це, звичайно ж, не так. Не потрібно забувати, що мозок – це не тільки пам’ять, думки і інтелект, могз – це «командний центр» управління всім організмом. Навіть коли ви лежите на дивані і ні про що не думаєте, і, відповідно, вам здається, що ваш мозок не навантажений, в дійсності, він працює на всі 100%. Адже саме в цей час він керує роботою серця, контролює дихання, обробляє інформацію, що надходить з органів чуттів і багато, багато іншого. Ваш мозок зайнятий завжди.
До недавнього часу саме гренландські кити вважалися головними довгожителями серед хребетних. Окремі особини цього виду доживали до 211 років. Однак, не так давно вчені встановили, що гренландські акули живуть набагато довше за китів. Середня тривалість життя гренландской акули – 272 роки. А деякі особини, як було відмічено, доживають до 400 років. Можете собі уявити? Цілком можливо, що десь в океані зараз плаває акула, яка народилася в ті часи, коли Російською імперією правив Петро Перший.
Насправді звичайно ж ні, адже звичайні антибіотики практично не приносять користі, якщо причина захворювання – віруси, грибки або найпростіші (наприклад, амеби). Антибіотики діють в основному проти бактерій. Грип, ГРЗ, різні застуди – в більшості випадків якраз і викликаються вірусами, антибіотики можуть бути корисні, коли хвороба перейде в бактеріальну стадію. При цьому антибіотики не такі вже нешкідливі, щоб їх призначати при кожному чханні. Якщо мова йде про серйозну інфекцію з якою організм не може сам впоратися, то антибіотики – правильне рішення.
В результаті спеціальних експериментів було встановлено, що собаки розрізняють синій, жовтий і відтінки сірого. Сприйняття кольору у собак схоже зі сприйняттям кольору у людей-дальтоніків. За колірне сприйняття в сітківці ока відповідають колбочки. Їх в оці у собаки набагато менше, ніж у людини. Кожен тип колб реагує на свій колір. У собак відсутній той тип колб, який сприймає червоний і зелений колір. Тому собаки не можуть розрізнити ці кольори. Зате вони набагато краще людини розрізняють відтінки сірого, що дозволяє їм добре орієнтуватися в сутінках і темряві.
Акули дійсно чудові мисливці, яким еволюція подарувала чудові інструменти для вистежування й убивства своїх жертв. Проте, як вдалося з’ясувати в ході експериментів, має значення про чию кров йде мова. Так, наприклад, двох невеликих акул посадили в басейн і капнули туди людської крові. Ніякої реакції після цього від акул не було. Але коли в воду капнули риб’ячої крові, акули відреагували миттєво, почавши кидатися по басейну в пошуках джерела запаху.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...