Хіти тижня. Невідомі історикам грошові знаки знайшли у схованці повстанців УПА (фото)

​У Рогатинському районі Івано-Франківської області в лісі випадково виявили підземний сховок, в якому були заховані бідон і металевий ящик з-під німецьких мін часів Другої світової війни.

У схованку лежали документи УПА - звіти про бойові операції, втрати, нагороди, листівки, що закликають бойкотувати вибори до Верховної Ради Української РСР, протоколи допитів служби безпеки ОУН, передають Патріоти України з посиланням на Факти.

У бідоні також перебували раніше невідомі історикам різновиди так званих бофонів (бойових фондів). Це грошові знаки і векселі повстанців (на фото в заголовку). Найчастіше зображення на бофони наносилось тільки з одного боку. У документах є також кілька криптонімів (таємних псевдонімів) повстанців - «612», «АА».

"Треба буде розшукати родичів бійців, записаних в звіти про втрати, щоб повідомити, де загинули їхні діди і прадіди, - каже науковий співробітник Національного музею «Тюрма на Лонцького» Віктор Синицький. - У бідоні документи збереглися відмінно. А ось в металевому ящику - сильно постраждали. Після реставрації фотокопії цих знахідок розмістимо в інтернеті".Знайдені документи віддруковані на машинці. Вони стосуються декількох підрозділів повстанців, які діяли в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській та Волинській областях, а також в Закерзонні (етнічних українських землях, які Сталін віддав Польщі). Документація стосується періоду з грудня 1945 року по літо 1946 року.

Тіла брата і сестри знайшли в скрині: У справі про зникнення дітей з'явився новий поворот

понеділок, 20 вересень 2021, 18:44

У Донецькій області маленькі брат з сестрою загинули страшною смертю. 10-річна дівчинка і 7-річний хлопчик задихнулися в старий скрині. Як розповіли в пресслужбі прокуратури Донецької обласної, батьки знайдених мертвими в скрині дітей, перш ніж кинутис...

Вакцинувався потай від батьків: Спливли нові деталі про хлопця, який помер після уколу Pfizer

понеділок, 20 вересень 2021, 17:56

На Київщині через кілька годин після вакцинації від коронавірусу помер 19-річний студент Володимир Сало. Причиною смерті, попередньо, стали проблеми з серцем. Уродженець Львівської області зробив щеплення препаратом Pfizer, але про своє рішення батькам...