Хіти тижня. Невідомі історикам грошові знаки знайшли у схованці повстанців УПА (фото)

​У Рогатинському районі Івано-Франківської області в лісі випадково виявили підземний сховок, в якому були заховані бідон і металевий ящик з-під німецьких мін часів Другої світової війни.

У схованку лежали документи УПА - звіти про бойові операції, втрати, нагороди, листівки, що закликають бойкотувати вибори до Верховної Ради Української РСР, протоколи допитів служби безпеки ОУН, передають Патріоти України з посиланням на Факти.

У бідоні також перебували раніше невідомі історикам різновиди так званих бофонів (бойових фондів). Це грошові знаки і векселі повстанців (на фото в заголовку). Найчастіше зображення на бофони наносилось тільки з одного боку. У документах є також кілька криптонімів (таємних псевдонімів) повстанців - «612», «АА».

"Треба буде розшукати родичів бійців, записаних в звіти про втрати, щоб повідомити, де загинули їхні діди і прадіди, - каже науковий співробітник Національного музею «Тюрма на Лонцького» Віктор Синицький. - У бідоні документи збереглися відмінно. А ось в металевому ящику - сильно постраждали. Після реставрації фотокопії цих знахідок розмістимо в інтернеті".Знайдені документи віддруковані на машинці. Вони стосуються декількох підрозділів повстанців, які діяли в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській та Волинській областях, а також в Закерзонні (етнічних українських землях, які Сталін віддав Польщі). Документація стосується періоду з грудня 1945 року по літо 1946 року.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...