Хіти тижня. Нова причина розвитку пухлин: Кількість сексуальних партнерів впливає на розвиток онкології

Вчені виявили статистично значимий зв'язок між числом статевих партнерів протягом життя і ризиком діагнозу раку у обох статей.

Велика кількість (десять або більше) сексуальних партнерів протягом життя людини сприяє збільшенню ризику захворювання на рак. До такого висновку дійшла міжнародна група вчених з Великобританії, Канади, Італії, Австрії та Туреччини. Про нову потенційну причину розвитку пухлин повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress, передають Патріоти України.

Дослідники проаналізували дані 5722 осіб, які в ході анкетування вказували кількість сексуальних партнерів. Добровольці також оцінювали власне здоров'я і повідомляли про будь-який тривалий стан або нездужання, які будь-яким чином впливають на рутинну діяльність. Інша інформація включала в себе вік, етнічну приналежність, сімейний статус, дохід сім'ї, спосіб життя (куріння, вживання спиртного, фізична активність) і наявність симптомів депресії.
Середній вік учасників був 64 роки, і кожні три з чотирьох були одружені. Приблизно 28,5 відсотка чоловіків повідомили, що у них було 0-1 сексуальних партнерів; 29 відсотків сказали, що у них було 2-4; кожен п'ятий (20 відсотків) повідомив про 5-9 партнерів; а 22 відсотки мали десять і більше. Для жінок ці показники становили трохи менше 41 відсотків, 35,5 відсотка, трохи менше 16 відсотків і трохи менше 8 відсотків, відповідно.
Коли всі дані були проаналізовані, вчені виявили статистично значимий зв'язок між числом статевих партнерів протягом життя і ризиком діагнозу раку у обох статей. Десять і більше партнерів пов'язані зі збільшенням імовірності захворювання на 69-91 відсоток. Причиною можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом і впливають на розвиток деяких видів раку і гепатиту.

З архіву ПУ. "Друга леді?": Нове фото Зеленського вразило українців

неділя, 7 березень 2021, 15:00

Разом із президентом для світлини позувала його... прес-секретар. У мережі з'явилося фото президента Володимира Зеленського разом з його прес-секретарем Юлією Мендель, яке викликало неоднозначну реакцію користувачів. Знімок опублікувала Мендель 6 берез...

Весна бере своє: В українських лісах прокинулися ведмеді (фотофакти)

неділя, 7 березень 2021, 14:39

За його словами, те, що ведмеді впали у сплячку, свідчить про їхнє правильне утримання та комфортні умови перебування у парку. До слова, зараз у Галицькому національному природному парку перебуває 278 видів тварин та птахів. Також тут є 260 кажанів, як...