Хіти тижня. "Ничего себе позволить не можем": Жителі окупованого Донецька п'ятий місяць живуть без українських пенсій

У Донецьку і Луганську є заклади, які переводять у готівку українські карти "Ощадбанку". Та після цього у багатьох луганчан і донеччан пенсії блокуються, а відновити їх вартує великих зусиль.

Жителі ОРДЛО терплять фінансові проблеми через те, що багато хто з них не можуть ось уже на протязі п'яти місяців виїхати на підконтрольну Україні територію, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Незважаючи на те, що блокпости на Донбасі вже працюють, перейти з окупованих територій в Україну і повернутися назад - велика проблема, а тому мешканці "ДНР" і "ЛНР" живуть лише на ті виплати, які отримують від "республік".

Журналісти поспілкувалися з жителями Донецька, які зізналися, наскільки важко їм без української пенсії. Донеччани зізналися, що для виїзду з "ДНР" треба отримати спецдозвіл від "влади" "ДНР". Більш того, у людини також повинна бути реєстрація на "той бік". Донеччани не можуть отримати і інші виплати, що приходять їм на карту. Для цього також треба виїжджати за межі "ДНР", щоб скористатися українськими банкоматами.

Один з учасників інтерв'ю - 55-річний інвалід. Він користується прокладками від нетримання, проте зараз чоловік їх не може собі дозволити, тому розрізав ті, що у нього були, на дрібні шматочки, щоб вистачило на більший термін.

Ще одна мешканка Донецька стала менше приймати ліків від діабету, їй доводиться пити менше знеболюючих, які допомагають терпіти біль при гангрені.

"Ні діти не можуть допомогти пенсіонерам, ні пенсіонери - дітям. Пенсіонерам ще треба на лікування, а грошей немає. Ось я з жінкою однією, старенькою, розмовляла. Їй треба лікуватися, треба уколи робити. У неї немає грошей на уколи. Якась то ягода у неї на подвір'ї росте - збере, піде продасть баночку, щоб купити на сьогоднішній день укол. Ось тут, у нас, старенька в нашому домі. Вона ледве ходить. Їй операцію на очах робили, а вона ще миє підлогу в під'їздах, але вона ногами вже не ворушить, а мете, як двірник у дворі. Ось так люди живуть", - зізналася донеччанка Лідія.

За її словами, виплати від "ДНР" погоди не роблять, адже їх все одно не вистачає. Тому донеччани економлять на всьому, набуваючи собі лише те, без чого не можуть дійсно обійтися.

Директор команди Олександра Усика приголомшив заявою про завершення кар'єри непереможного українця

середа, 24 червень 2026, 19:25

Український непереможний боксер, чемпіон світу Олександр Усик може завершити свою кар'єру в найближчі дні. Заяву щодо цього зробив директор його команди Сергій Лапін. За його словами, наразі рішення не було прийнято. Водночас наразі команда Усика веде ...

Коли легенди оживають: Над цетром Лондоном пролетів 8-метровий дракон (відео)

середа, 24 червень 2026, 19:11

Стримінговий сервіс HBO Max влаштував вражаючу акцію на честь виходу третього сезону серіалу Дім Дракона — приквела культової Гри престолів. Гігантський дракон пролетів над Лондонським Тауером. Компанія Airstage відтворила Сіракса — одного з найвпізнав...