Хіти тижня. Переворот у побутовій хімії: Вчені розгадали таємницю середньовічних алхіміків

Пігмент під назвою фоліум прикрашав сторінки середньовічних рукописів і давав натуральний синій колір.

Лакмусова трава. Фото: Вікіпедія.

Вчені розгадали 1000-річну таємницю середньовічних алхіміків і змогли відтворити дивовижний біохімічний склад, який століттями приховували від дослідників. Тепер це відкриття може зробити переворот у побутовій хімії, зазначають Патріоти України.

Вчені «воскресили» пурпурно-синій відтінок, ботанічне походження якого було втрачено. Пігмент під назвою фоліум прикрашав сторінки середньовічних рукописів і давав натуральний синій колір. Як пише Science Advances, вчені з Португалії в дослідженні під назвою «Розкрита загадка 1000 років», дослідили рослину Chrozophora tinctoria (лакмусова трава).
«До сих пір структура синього кольору залишалася невідомою. Щоб розгадати цю загадку, наша група зібрала хіміків, які мають досвід в ідентифікації природних продуктів: вчених, що займаються консервацією, що займаються відтворенням середньовічних фарб, і біолога, який володіє великими ботанічними знаннями про португальську флору», - йдеться в дослідженні.
Дотримуючись середньовічних інструкцій, вчені взяли зразки рослин, які виростали в Середземноморському регіоні, а також в центральній і південно-західній Азії. «Тепер, після визначення структури, робиться висновок, що це не антоцианін, що зустрічається у багатьох синіх кольорах і фруктах, ні індиго, найстабільніший натуральний синій барвник, а скоріше новий клас сам по собі», - заявила керівник дослідження Марія Жуан Мело. Це відкриття допоможе краще реставрувати предмети мистецтва. «Ми хочемо наслідувати цим стародавнім кольорам, щоб знати, як краще зберегти їх», - додала вона.

Таємниці найсильнішої людини планети: "Мій стандартний сніданок - омлет з десяти яєць", - Олексій Новіков

середа, 2 грудень 2020, 8:30

У 2004 році легендарний український богатир Василь Вірастюк став першим українцем, який завоював титул найсильнішої людини планети (The World's Strongest Man). 16 років потому цей титул знову дістався українцю. "Алексей победил соперников, которые веся...

Скрепна доля, дивом не полетів у пекло: Терорист "ДНР", який воював проти України, поскаржився, що "став калікою і бомжем" (фото)

середа, 2 грудень 2020, 8:18

Терорист "ДНР" Альберт Стасьонок, який став інвалідом через поранення в 2015 році, поскаржився на життя і те, що "республіка" залишила його без засобів до існування, передають Патріоти України. Пост бойовика в забороненій в Україні соціальній мережі зн...