Пігмент під назвою фоліум прикрашав сторінки середньовічних рукописів і давав натуральний синій колір.

Вчені розгадали 1000-річну таємницю середньовічних алхіміків і змогли відтворити дивовижний біохімічний склад, який століттями приховували від дослідників. Тепер це відкриття може зробити переворот у побутовій хімії, зазначають Патріоти України.
Вчені «воскресили» пурпурно-синій відтінок, ботанічне походження якого було втрачено. Пігмент під назвою фоліум прикрашав сторінки середньовічних рукописів і давав натуральний синій колір. Як пише Science Advances, вчені з Португалії в дослідженні під назвою «Розкрита загадка 1000 років», дослідили рослину Chrozophora tinctoria (лакмусова трава).
«До сих пір структура синього кольору залишалася невідомою. Щоб розгадати цю загадку, наша група зібрала хіміків, які мають досвід в ідентифікації природних продуктів: вчених, що займаються консервацією, що займаються відтворенням середньовічних фарб, і біолога, який володіє великими ботанічними знаннями про португальську флору», - йдеться в дослідженні.

Дотримуючись середньовічних інструкцій, вчені взяли зразки рослин, які виростали в Середземноморському регіоні, а також в центральній і південно-західній Азії. «Тепер, після визначення структури, робиться висновок, що це не антоцианін, що зустрічається у багатьох синіх кольорах і фруктах, ні індиго, найстабільніший натуральний синій барвник, а скоріше новий клас сам по собі», - заявила керівник дослідження Марія Жуан Мело. Це відкриття допоможе краще реставрувати предмети мистецтва. «Ми хочемо наслідувати цим стародавнім кольорам, щоб знати, як краще зберегти їх», - додала вона.
Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...
Деякі українці намагаються продати авто, навіть якщо власник залишився за кордоном. Фахівці Державної податкової служби нагадують, що продаж автомобіля тепер може обкладатися одразу двома видами податків — залежно від кількості операцій та типу транспо...