Високосний рік раніше зустрічали з обережністю, вважаючи його небезпечним і повним неприємностей.
Додатковий день у високосному році додає лютому 29-е число, що трапляється раз в 4 роки. Через що з'явилося безліч прикмет, покликаних убезпечити людей від непередбачених обставин і залучити удачу, передають
Патріоти України.
За прикметами, у високосний рік не починають нічого серйозного. Будівництво будинку може обернутися неприємностями, пов'язаними або з нестачею грошових коштів, або з руйнуванням зведених стін від природних катаклізмів. Весілля може стати не щастям, а сльозами і розчаруванням. Великі придбання на перевірку виявляться або бракованими, або купленими за завищеною ціною.
Високосний рік - не найкращий час для зміни посади, а початок особистого бізнесу може обернутися матеріальними труднощами.
- Перед тим, як відправитися в подорож у високосний рік, потрібно прочитати молитву про подорожуючих, щоб повернутися додому і по дорозі не зіткнутися з неприємностями.
- За народними повір'ями, діти, народжені у високосний рік, потребують захисту Рода, тому хрестити їх потрібно родичам по крові.
- Виюча собака у високосний рік - знак небезпеки. У колишні часи вимовляли особливий заговір, що береже від неприємності: "За вітром виття піде, до мене не прийде".
- За прикметою, кожна третя забита птиця з домашнього обійстя повинна піти на пожертву, щоб в будинку не переводилося благополуччя.
- З урожаєм теж пов'язано безліч прикмет, головна з яких говорить, що у високосний рік земля народжувати боїться. У зв'язку з цим насіння заговорювали, а також служили молебні на полях, просячи матінку-Землю не залишити в голоді сім'ї.
- За повір'ями, святкувати появу першого зуба у немовляти непотрібно. Свято може стати початком неприємностей зі здоров'ям у малюка.
- Розлучення в високосному році загрожує неприємностями в подальшому розвитку відносин, тому після шлюборозлучного процесу, згідно з прикметами, кожному з колишнього подружжя потрібно купити нові рушники. Їх відносять до церкви як пожертвування, каються перед Господом і просять захисту.
- Прикмета свідчить, що на батьківські суботи важливо надати помин трьом незнайомим людям, а лише потім поминати покійних.
- У високосний рік не прийнято збирати гриби.
- Збір цілющих трав також пов'язаний з ризиком. Народна поголоска радить перш збору рослин попросити у високосного року не гніватися і забрати все погане.
- Повір'я говорить, що відносини, розпочаті в високосний рік, не приведуть до щасливого сімейного життя.
- За прикметою, у високосний рік не можна колядувати, щоб злі духи не увійшли в людей.
- Вагітним жінкам у високосний рік забороняли стригти волосся до самих пологів, щоб дитина не народилася хворобливою.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...