Хіти тижня. Сторінками історії: Як український бактеріолог переміг чуму та холеру (фото)

Цьогоріч виповнюється 160 років від дня народження і 90 років від дня смерті цієї великої людини.

У мережі згадали великого українського вченого Володимира Хавкіна родом із Одеси, який зробив видатний внесок у долю всього людства, адже саме завдяки йому були зупинені найстрашніші епідемії на планеті – чума та холера. На такий показовий факт звернуло увагу посольство України в Чехії. У Twitter представники дипвідомства також опублікували архівний знімок, передають Патріоти України.

"Сотні років тому у людства було двоє головних підступних ворогів – холера і чума. Саме в Одесі народилася хоробра людина Володимир Хавкін (також Вальдемар Хавкін), французький і український бактеріолог, імунолог та епідеміолог, який зміг розробити вакцину і перемогти ці захворювання", – йдеться у підписі до фото.

Характерно, що цьогоріч виповнюється 160 років від дня народження і 90 років від дня смерті цієї великої людини. Зазначимо також, що Хавкін змінив ім'я на Вальдемар, водночас у документах він також фігурує як Маркус-Вольф Хавкін.

Володимир Хавкін

Як відомо, днем народження першої в світі протихолерної вакцини, розробленої українським бактеріологом, вважається 18 липня 1892 року. Спершу Хавкін випробовував її на щурах і морських свинках, а потім ввів собі – випробувавши на власному тілі її ефективність. Завдяки цим лікам були врятовані десятки тисяч хворих.

Хавкін вакцинує індусів

Пізніше Хавкін представив світу першу ефективну вакцину від чуми. Як і з попередньою, він спершу перевірив її на тваринах, а потім і на собі – це відбулося 10 січня 1897 року. За 40 років нею були щеплені – і в такий спосіб врятовані від смерті – більше 35 млн. людей.

Володимир Хавкін

Бережіться! Українці залишаються без квартир: Як працюють нові схеми "чорних" кредиторів

субота, 24 лютий 2024, 10:38

Українці часто залишаються без житла через кредити. Так, низка компаній дають кошти в борг під заставу нерухомості. До прикладу, одна з компаній пропонує кредит під заставу квартири від 18% річних у гривні, однак це мінімальна ставка. За вимогою Нацбан...

Олексій Залевський згадав про секс з представником своєї статі і розповів, чому всі найвідоміші чоловіки його професії - геї (відео)

субота, 24 лютий 2024, 9:14

Дизайнер і стиліст Олексій Залевський зізнався, що три десятиліття тому мав інтимний досвід з чоловіком, але не може назвати себе геєм, оскільки більше секс з представниками своєї статі не практикував. Він також підтвердив, що в дизайнерській спільноті...