У мережі згадали великого українського вченого Володимира Хавкіна родом із Одеси, який зробив видатний внесок у долю всього людства, адже саме завдяки йому були зупинені найстрашніші епідемії на планеті – чума та холера. На такий показовий факт звернуло увагу посольство України в Чехії. У Twitter представники дипвідомства також опублікували архівний знімок, передають Патріоти України.
"Сотні років тому у людства було двоє головних підступних ворогів – холера і чума. Саме в Одесі народилася хоробра людина Володимир Хавкін (також Вальдемар Хавкін), французький і український бактеріолог, імунолог та епідеміолог, який зміг розробити вакцину і перемогти ці захворювання", – йдеться у підписі до фото.
Характерно, що цьогоріч виповнюється 160 років від дня народження і 90 років від дня смерті цієї великої людини. Зазначимо також, що Хавкін змінив ім'я на Вальдемар, водночас у документах він також фігурує як Маркус-Вольф Хавкін.
Як відомо, днем народження першої в світі протихолерної вакцини, розробленої українським бактеріологом, вважається 18 липня 1892 року. Спершу Хавкін випробовував її на щурах і морських свинках, а потім ввів собі – випробувавши на власному тілі її ефективність. Завдяки цим лікам були врятовані десятки тисяч хворих.
Пізніше Хавкін представив світу першу ефективну вакцину від чуми. Як і з попередньою, він спершу перевірив її на тваринах, а потім і на собі – це відбулося 10 січня 1897 року. За 40 років нею були щеплені – і в такий спосіб врятовані від смерті – більше 35 млн. людей.
Před sty lety mělo lidstvo dva hlavní zákeřné nepřátele – choleru a mor. Právě v Odese se narodil statečný muž Volodymyr Chavkin (taky Waldemar Haffkine), francouzský a ukrajinský bakteriolog, imunolog a epidemiolog, který dokázal vyvinout vakcínu a tyto choroby překonat. pic.twitter.com/L5ARZPb5yE
— UKR Embassy in CZE (@UKRinCZE) March 31, 2020
Остап Кошла – боєць 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» із позивним Сід. У ближньому бою йому прострелили голову. Захисник вісім годин чекав на евакуацію. Неймовірну історію порятунку та відновлення військового розповідає ВВС, передають Патріо...
Багато азовців після полону за досить короткий час повертаються у стрій та продовжують службу. Так відбувається в тім числі й тому, що їх надихає командир – Денис Редіс Прокопенко, котрий після повернення з неволі практично одразу став до роботи. Про ц...