Хіти тижня. У Польщі археологи знайшли загадкові останки дітей з монетами у роті (фото, відео)

У Польщі, під час дослідження масового поховання 16-17 століть, археологи виявили останки дітей, які були поховані з монетами у роті. Відповідні фото і відео опубліковано на Facebook-сторінці Arkadia Firma Archeologiczna, передають Патріоти України.

У минулому році робочі під час будівництва дороги натрапили на кілька людських останків. Пізніше, провівши розкопки в тому місці, археологи виявили 115 тіл. Близько 70-80% всіх поховань - діти, при чому багато з них були поховані з монетами у роті.

За словами археологів, цей звичай походить зі старої дохристиянської традиції під назвою Обол Харона. Цей звичай пов'язаний з древніми греками і римлянами. Раніше люди давали своєрідну плату або хабар Харону, якій перевозив душу померлого через річку, що відокремлює світ живих і мертвих.

Велика частина монет, знайдених у роті дітей, датується правлінням Сигізмунда III Вази, який був монархом Польщі між 1587 і 1632 роками. Також були виявлені монети часів правління Іоанна II Казимира Васи, який був королем Польщі і Великим Князем Литовським з 1648 до 1668 року.

Археологи займаються з'ясуванням того, що було на цьому місці раніше. "Ми знаємо з джерел, що під час візиту єпископів Кракова в 1604 році в ці місця, тут уже була велика парафіяльна церква з садом, будинком священика, школою і кладовищем", - кажуть вони.

Не виключено, що ділянка, де виявлені останки дітей, була частиною цього кладовища, призначеного для дітей. Всі знайдені тіла будуть вивчені антропологами, а потім перепоховані в місцевій парафіяльній церкві.

Коронавірусом в Україні заразилися рекордні 1 732 особи: Статистика МОЗ на 14 серпня

п’ятниця, 14 серпень 2020, 9:17

Станом на ранок п'ятниці, 14 серпня, в Україні офіційно підтверджено 87 872 випадки коронавірусної інфекції. З них 1 732 - виявлено за минулу добу, що стало новим антирекордом із добового приросту, передають Патріоти України. Від COVID-19 в країні поме...

Хіти тижня. "Я ніби повернулася до рідного дому": Оля Полякова станцювала з ковбасою на Житньому ринку (фото)

п’ятниця, 14 серпень 2020, 9:00

Співачка подарувала людям яскраві емоції і зробила недільний похід на ринок незабутнім. У Києві проводять зйомки шоу "З Днем народження, Україно!". В рамках проекту, українська поп-діва Оля Полякова відвідала Житній ринок, де разом з продавцями та відв...