Хіти тижня. Вчені виявили ще одне місце з радіацією, небезпечніше за Чорнобиль і Фукусіму

На Маршаллових островах випробували ядерну зброю і першу водневу бомбу.

Національна академія наук США опублікувала дослідження, в якому назвала місце, де радіація у багато разів сильніше, ніж у Чорнобилі і на японській Фукусімі. Це Маршаллові острови, де в період з 1946 по 1958 роки проводилися масштабні ядерні випробування. На даний момент там найвищий рівень радіації на планеті, передають Патріоти України з посиланням на The Sun.

Республіка Маршаллові острова розташована в Тихому океані, між Гаваями і Філіппінами. Вона розташовується на 29 атолах, 5 коралових островах і має вигляд суцільного або розірваного кільця з лагуною всередині. Загальна площа суші становить 181 км. На ній проживає не менше 57 тисяч осіб.

Вчені з Колумбійського університету взяли проби ґрунту на чотирьох нежилих атолах і виявили, що концентрація радіоактивних ізотопів у ґрунті значно вище, ніж на території ЧАЕС і біля Фукусіми.

У період з 1946 по 1958 рік США провела не менше 67 випробувань ядерної зброї на декількох атолах. Відомо, що в той період більша частина місцевої флори і фауни була знищена, а замість корінних рослин були посаджені плантації кокосової пальми, хлібного дерева. В 1954 році один з атолів був повністю знищений випробуванням першої водневої бомби "Браво". Вибух за своєю потужністю перевищив вибух в Хіросімі в 1000 разів, а опади потім випали на всі сусідні острови.

Дослідження ґрунту, які нещодавно провели, були потрібні для того, щоб визначити, чи є можливість заселення ще кількох атолів. Для дослідження проби брали на Бікіні, Эніветокі, Ронгелапі і Утирике. Всі ці атоли постраждали від радіоактивних випробувань. Концентрація плутонію на Бікіні була зафіксована в 1000 разів вище, ніж на Чорнобильській АЕС. Також гамма-випромінювання були виявлені на островах Енджебі і Наен.

Хіти тижня. "Домовлявся нардеп від "Слуги народу": Спливли скандальні подробиці про запрошення для хору Верьовки в "Квартал-95"

середа, 23 жовтень 2019, 3:00

Виступ Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки у програмі студії "Квартал 95", під час якого артисти висміяли тему підпалу будинку колишньої глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої, організовував народний де...

Хіти тижня. У скреп буде істерика: У Китаї створили військовий вертоліт, схожий на НЛО (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 0:35

У Китаї відкрилася вертолітна виставка China Helicopter Exposition 2019, де показали незвичайний експонат - повітряний транспорт Super Great White Shark у вигляді літаючої тарілки, передають Патріоти України з посиланням на Naked Science. Розробники ві...