Хіти тижня. Все збереглося як у капсулі часу: Археологи розкопали кафе з "сюрпризом" (фото)

Кафе "Зоммер" було розташоване в будівлі в стилі історизму, в районі за міськими стінами середньовічного Дрездена.

У Німеччині на площі Фердинанда в Дрездені в кінці липня археологи знайшли підвал кафе "Зоммер". Воно було зруйноване в 1945 році. Розкопки ж тут почалися в березні 2020 року, передають Патріоти України з посиланням на MDR.

У лютому 1945 року Дрезден піддався масштабному бомбардуванню з боку союзної авіації Великобританії і США. Бомби фактично стерли центр міста з лиця землі, загинули десятки тисяч людей.

Кафе "Зоммер" було розташоване в будівлі в стилі історизму, в районі за міськими стінами середньовічного Дрездена. Площа Фердинанда була закладена в 1861 році.

У підвалі-бомбосховищі археологи виявили посуд - винні пляшки, деформовані вибухом, горщики, чашки і тарілки з Майсенської порцеляни.Майсенську порцеляну почали виготовляти в Саксонії на початку XVIII століття. Технологію її виготовлення зберігали в таємниці. Посуд з такої порцеляни отримав світову славу, його купували заможні люди.

У підвалі також виявили машину для закупорювання пляшок. Відвідувачам розливали вино з бочок в пляшки. Судячи з етикеток, це було зокрема вино сорту бордо, повідомляє tag24.de.

Міністер культури Барбара Клепш зазначила, що речі збереглися, як в капсулі часу. У сусідній будівлі знайшли руїни друкарні і друковані форми.

Археологічні розкопки триватимуть до березня 2021 року. Нове будівництво на Фердінандплац планують завершити до 2025 року. На місці кафе "Зоммер" побудують дворівневий паркінг.


З архіву ПУ. Кинув людей і пішов: Став відомий дивний факт про таємницю перевалу Дятлова

вівторок, 29 вересень 2020, 1:00

У Ігоря Дятлова був вельми крутий характер. Група Дятлова, яка загинула на Уралі у 1959 році, могла влаштувати бійку між собою через свого керівника. Як пише дослідник-аматор Валентин Дегтерьов у своєму блозі, у Ігоря Дятлова був вельми крутий характер...

Зупинили всю "зелену гілку": У київському метро зачепер потрапив під поїзд і загинув жахливою смертю

вівторок, 29 вересень 2020, 0:30

На Сирецько-Печерській лінії київського метрополітену потрапивши під поїзд загинула людина. Про трагедію повідомила пресслужба КП "Київський метрополітен", зазначають Патріоти України. "Випадок летальний. За попередньою інформацією зачепер потрапив під...