У Чорнобильській зоні відчуження археологи виявили унікальні артефакти часів Київської Русі-України, а також набагато більш давні матеріали, які відносяться до епохи неоліту і датуються 5-6 тисячоліттям до нашої ери, передають Патріоти України.
Вчені ведуть розкопки під Чорнобилем вже понад 10 років, а в цьому сезоні за останні тижні їм вдалося знайти залишки городища часів княжої доби.
Ще в Іпатіївському літописі говорилося про те, що на цій території було місце полювання князя Рюрика Ростиславича. Однак археологічні пошуки ніхто до ядерної катастрофи на ЧАЕС не проводив. Зараз же вчені сконцентрувалися саме на виявленні слідів давнього городища.
Як пояснив науковий співробітник Державного центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Максим Курзенков, на місці розкопок виявили особливий "міський" матеріал: багато скляних браслетів, хрестиків. Але щоб довести, що це те саме літописне городище, а не просто поселення, потрібно знайти фортифікацію.
Крім артефактів княжих часів, дослідники фіксують тут матеріали часів неоліту, вік яких сягає до 8 тисяч років. Найцікавіші знахідки виставляють у музеї, розташованому в Чорнобилі.
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...