Хіти тижня. ​Зуби сильніші, ніж в акули! Вчені показали фото раніше невідомого морського "монстра"

Вчені показали фото маловідомої глибоководної риби сімейства драконовидних виду Aristostomias scintillans, яка має унікальні зуби, в рази гостріші та сильніші, ніж у піраньї чи акули, повідомляють Патріоти України.

Так, цей вид мешкає більш ніж на 1600 футів (більше 487,68 км) під поверхнею океану. Риби Aristostomias scintillans – темні, схожі на вугрів, довжиною приблизно три з половиною дюйма (від 8 см). Ці істоти світяться біолюмінесцентним світлом і створили складну сенсорну систему, яка дозволяє виявляти навіть найбільш непомітні рухи в глибинах океану, а потім притягувати і захоплювати їх здобич.

Вчені з'ясували, що тонкі, майже прозорі зуби цього виду складаються з нанорозмірних кристалічних частинок. Склад і структура цих нанокристалів роблять ікла "риби-дракона" міцнішими, ніж зуби деяких із найжорстокіших хижаків риб.

"Нові результати заінтригували як морських біологів, так і матеріалознавців. "Дракони" не сильні плавці, тому дослідники задалися питанням, як вони їдять", – пише видання.

"Вони в основному бовтаються в товщі води. Оскільки вони не можуть бути вивчені живими в лабораторії, будь-яке спостереження, яке може дати уявлення про біологію цих риб, дійсно цінне", – розповіла рибний біолог з Університету Род-Айленда Жаклін Уебб.

Дослідники підкреслюють, що розуміння будови та матеріалу зубів цих хижих риб може допомогти створити нові міцні і прозорі синтетичні матеріали.

"Може всім в такі футболки одягнутися?": В мережі вказали на цікавий момент в затриманні підозрюваного у вбивстві Шеремета

четвер, 12 грудень 2019, 21:53

Чи могла б людина, яка напередодні підступно вбила абсолютно ні в чому не винну жертву, спокійно давати концерт? У мережі звернули увагу на цікаву деталь у поведінці підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненко. Виявилося, що 21 ...

"Поліція вважає, що будуть "відбивати": Під будинком Антоненка, заарештованого у справі Шеремета, почалися сутички (відео)

четвер, 12 грудень 2019, 21:28

Через 3 роки після вбивства журналіста Павла Шеремета слідство раптово назвало 5 підозрюваних у скоєнні цього злочину. Арешт Антоненка у резонансній справі Шеремета викликав бурхливу реакцію української громадськості. Кілька десятків людей вирушили до ...