"Укрзалізниця" пішла назустріч українкам — тепер пасажирки мають можливість купити квитки в жіночі купе. Однак проїзд у таких вагонах заборонено жінкам із дітьми віком від 6 років.
Навколо "Укрзалізниці" спалахнув новий скандал: українка з 6-річним сином не змогла забронювати квиток у жіночий вагон, проїзд у якому став доступним з 12 червня.
"Поясніть.. А якого бена я з сином 6 років не можу користуватися жіночим вагоном? Тобто до 5 — ок, а далі вже міскузі, піз…те, дама, раз родили Y хромосому? Всі жінки рівні, але мами дівчаток рівніші? До слова, той жахливий випадок, коли пасажирку мало не зґвалтували та побили – вона була із сином у купе", — висловилася у Facebook киянка Юлія Шило.
<'
Під час обговорення питання у соцмережах українці розділилися на два табори: одні підтримують жінку, інші не розуміють, чому ця тема взагалі обговорюється.
Українці пропонують свої версії, чому хлопчикам від 6 років заборонено їздити у жіночих купе
...і висувають свої пропозиції щодо покращення сервісу
Можливо, незабаром батьки дівчаток почнуть порушувати питання своїх прав у поїзді<є
Справді, "Укрзалізниця" офіційно заявила, що жіночі вагони доступні лише для жінок та дітей не старших 6 років. При цьому на сайті перевізника не уточнюється стать дітей, тобто в жіночий вагон можуть не пускати навіть дівчаток старших за заявлений вік. Також оператор залізничних перевезень не уточнив, чому для дітей обрано саме цей ценз і які критерії дозволили визначити це обмеження.
Гендерна експертка, голова Центру розвитку демократії Елла Ламах припускає, що такий віковий поріг могли вибрати, виходячи з того, що діти йдуть до школи саме з 6 років, проте таке рішення все одно викликає питання.
"Чому заборона стосується саме дітей від шести років, а не від десяти, наприклад, коли у хлопчиків починається пубертатний період? Пішли вони до школи — ну й що? Хіба п'ятирічна дитина дуже відрізняється від шестирічної? Тут потрібне роз'яснення самої "Укрзалізниці". Щодо дівчаток: згідно із законом самостійно подорожувати Україною можуть діти з 14 років, а отже саме з цього віку дівчатка можуть бронювати квитки в жіночих купе", — каже Ламах.
При цьому експертка не розуміє обурення киянки, адже жіночі купе запроваджуються не для комфорту, а для безпеки українок.
"Жіночі вагони призначені для жінок і мова, в першу чергу, йде про тих, хто подорожує на самоті. Йдеться про безпеку, яку повинна відчувати жінка в поїзді, а не про комфорт. Для подорожей з дитиною повинні бути сімейні вагони. Як на то пішло, двомісні купе-люкс ніхто не скасовував, туди пускають з дитиною будь-якого віку та статі. В будь-якому випадку всі вагони, незалежно від їхньої специфіки, повинні оснащуватися спеціальними тривожними кнопками, і провідники зобов'язані контролювати безпеку пасажирів", — вважає гендерна експертка.
В "Укрзалізниці" вже повідомили, що розглядають варіанти створення сімейних вагонів і навіть окремі для подорожі з тваринами.
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула 28-річна лікарка-дерматолог з Волині Катерина Ігнатьєва. Вона приїхала відпочивати з друзями та вперше стала на лижі. Попередньо, причиною трагедії стало неправильне користування підйомником, передають Патрі...
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...