Колишній військовослужбовець з позивним "Барс" розповів, що з Харківського загону №1 до 4 Окремого спеціального полку Рейнджерів ССО перевели офіцера, який будучи т.в.о. командира загону, займався корупцією — вимагав гроші у бійців, продавав автівки тощо. Проте в ССО він отримав посаду начальника штабу першого батальйону, передають Патріоти України.
За словами бійця, керівництво тактичної групи, куди входить начальник штабу, погрожувало відправити в піхоту військовослужбовців, які хотіли перевестися чи піти на ВЛК. Він наголосив, що офіцер перебуває під слідством за корупцію, але все одно очолює штаб. Проте наскільки відомо "Барсу", в ССО він вже не вимагав гроші у військовослужбовців. На запитання, чи бійці намагалися скаржитися на командира, "Барс" відповів, що ні, адже хлопці боялися, що їх переведуть за це. За словами військового, в 4 полку більша частина особового складу — "наркомани та алкоголіки".
"Я зрозумів те, що в цей 4 полк відправляли як в заслання з усієї нашої країни всіх неугодних, алкоголіків, наркоманів. Усіх туди спихали. Тому уявляєте, який там контингент? Мене переводять, я приїжджаю туди, і стикаюся з тим, що бійці бухають, колються, і їх починають закривати в карцер, грубо кажучи", — пояснив "Барс".
Він зазначив, що в результаті всім забороняли виїжджати за територію частини. Боєць підходив до командира батальйону та питав, навіщо командування прирівнює тих, хто сам пішов воювати, та "алкоголіків і наркоманів".
Ба більше, в полку були ті, хто постійно тікав, їх ловили та повертали до частини. Попри це, цих людей також відправили з іншими бійцями на навчання в Польщу, в результаті вісім людей і там втекло. Через це покарання почав нести весь особовий склад. Зокрема, командування частини дало наказ командирам рот забрати в бійців телефони, цивільний одяг, всі документи. Проте військовослужбовці підняли "кіпіш" та нічого не віддали, а тому командування частини вже покарало ротних за те, що ті не виконала наказ.
За словами "Барса", ще була ситуація, коли до 4 полку перевели роту злагоджених бійців, і командування їх по декілька людей перевело в інші роти, в результаті з "боєздатної зробили небоєздатну".
Військовий адвокат Олег Леонтьєв зазначив, що в Україні система державного управління "поставлена з ніг на голову". "Все перевернуто, перекручено, таке враження, що чим гірше, тим краще", — сказав адвокат.
За словами Леонтьєва, аби військовослужбовця призначили на вищу посаду, має бути відповідне подання у вищому командуванні, засідання атестаційної комісії, повинна бути службова характеристика, оцінка показників діяльності. На думку адвоката, в цьому випадку просто "плюнули на все і розтерли".
"А як вони це все пояснюють? Вони пояснюють, що він ще не обвинувачений, ще немає вироку суду, який набрав законної сили. О, значить він безневинний", — пояснив він.
Леонтьєв наголосив, що командири, які написали на офіцера хороші характеристики та призначили його на вищу посаду, формально праві. Адже немає вироку, який набрав законної сили. Проте є ж якісь моральні закони, зауважив він. Адвокат припустив, що або командири не знають, що являє собою ця особа, або вони "такі самі злочинці та прикривають його".
32-річна мешканка Манчестера Б'янка Переа стала першою людиною у Великій Британії, якій пересадили печінку за задавненого раку кишківника, що стало історичною подією в медицині й дало змогу лікарям поступово перемогти хворобу. Діагностований наприкінці...
В Україні викрили шахрайську схему: зловмисники використовують номер телефону, залишений під лобовим склом авто, разом із номерними знаками та VIN-кодом для доступу до особистих даних власника через відкриті бази. Щоб захистити себе, слід не залишати с...