Рафлезія – назва великої групи паразитичних рослин, які пахнуть гнилим м’ясом, притягуючи мух. У тропічних лісах Індонезії розцвіла яскраво-червона квітка, що пахне гнилим м’ясом. Її ширина становить 117 см, що робить її найбільшою у світі. Про це пише The Daily Mail, передають Патріоти України.
У рафлезії великі пелюстки, і цвіте вона всього тиждень, потім помирає. На світлинах, опублікованими центром збереження природних ресурсів Західної Суматри, видно, як співробітник заповідника вимірює квітку, що стала однією з найбільших цього виду.
Рафлезія – назва великої групи паразитичних рослин, які пахнуть гнилим м’ясом, притягуючи мух.
Уявіть собі квітку завбільшки метр у діаметрі і вагою 10 кілограм! Вважаєте, що таке неможливе?.. Так само гадали й учасники експедиції сера Томаса Стамфорда Бінґлі Рафлеза, коли один із місцевих провідників, з острова Суматра, їм розповідав про небачену рослину у непрохідних джунґлях. Зрештою, коли експедиція досліджувала внутрішні райони Суматри, провідник показав доктору Джозефу Арнольду свою дивовижну рослину.
Перший контакт натуралістів із Рафлезією був далеко не найприємнішим – виявилось, що велетенська яскраво-червона квітка має неприємний трупний запах, а над нею нескінченним роєм кружляють сотні мух. Вони злітаються сюди на сморід, адже інстинкт їм підказує, що тут є падло, а значить є чим поживитись. Проте, Рафлезія обманює їх, як обманює багатьох інших. Ця рослина є внутрішнім паразитом різноманітних тропічних дерев. На відміну від звичної нам омели – паразита лип і яблунь в Україні, у Рафлезії немає зелених частин тіла, у неї взагалі немає ні листків, ні пагонів, ані коренів! Її тіло, нагадує радше міцелій грибів-трутовиків, – проникає всередину дерева і живиться за його рахунок.
Плодючість Рафлезії неймовірна – кілька мільйонів дрібнесеньких насінин – перевершили її хіба лише орхідеї… Плід, що утворюється після відцвітання, нагадує ягоду, у середині якої міститься в’язка пульпа з насінням. Після достигання, ягоди поїдають різноманітні тварини тропічного лісу, на кшталт, свиней, суматранських носорогів, мишовидні олені та інші дрібніші істоти. У розповсюдженні насіння беруть участь також слони, які можуть розтоптувати плоди і на своїх ногах розносити його по тропічному лісі, окрім них незліченні види комах, і мурахи в тому числі.
В Україні набирає обертів практика блокування банківських рахунків та арешту майна громадян, які проігнорували мобілізаційні правила та не сплатили штрафи, зазначають Патріоти України. За інформацією Міністерства юстиції, лише на Полтавщині територіаль...
На території Росії знайшли найбільший алмаз в історії країни. Про це повідомила компанія АЛРОСА в четвер, 8 травня. Кристал фантазійного бурштинового кольору вагою 468,3 карата та розміром 56х54х22 міліметра був добутий на копалинах Якутії, передають П...