Цю історію написав на своїй сторінці у соціальній мережі Генеральний директор Дніпропетровської клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко, передають Патріоти України.
Вона не про лікування поранених воїнів, не про їхню стійкість і мужність, і не про майстерність і високий професіоналізм лікарів. Вона – про майбутнє багатьох вдів і матерів, які через юридичні невідповідності та розбіжності можуть залишитися самотніми.
У реанімації лікарні Мечникова лежить важкопоранений у голову воїн, він у комі. КТ показала вторинну ішемію головного мозку. Нейрохірурги обережно, як кришталеву вазу, ще раз й ще обстежують поранення, боячись необережним рухом привести пацієнта до загибелі.
Прогноз, на жаль, невтішний – мозок помер. Мама гладить свого синочка по руці, не вірячи, що врятувати його неможливо. Після пояснення наслідків поранення у мами і тата єдине прохання – дати можливість взяти пункцію сперми сина, щоб народилося нове життя – їхній рідний онук чи внучка.
Дівчина, з якою зустрічався їхній Микола (ім’я змінене), погоджується виносити та народити дитину. Зібрали великий консиліум за участі юристів.
Питання використання біоматеріалу в разі загибелі воїна було й залишається юридично сірою зоною. У жодному законі не прописані ні дозволи, ні заборони.
Тому, зазвичай, під час кріоконсервації сперми клініки підписують якомога більше дозвільних документів: по-перше, матеріальну довіреність на дружину або конкретну партнерку, якій чоловік надає право скористатися його біоматеріалом. Паралельно в договорах визначають, хто саме може розпоряджатися біоматеріалом у разі втрати людиною дієздатності.
Остання спроба внормувати це питання прописана в законопроєкті від 30 січня 2024 року № 10448. На цей документ посилаються і в Українській асоціації репродуктивної медицини. Згідно з цим законом, біоматеріал мають зберігати три роки в разі загибелі власника.
Тут врахована остання воля померлого у вигляді уніфікованої заяви. Внесені й справді революційні зміни у процес визначення походження дитини, прибрана ганебна норма про утилізацію репродуктивних клітин військовослужбовців.
На жаль, у разі відсутності нотаріального документа про останню волю померлого забір біоматеріалу та його використання заборонено. Сергій Риженко, який не раз стикався з цією проблемою, закликає законодавців внести в закон необхідні зміни, щоб усі матусі, усі жінки важкопоранених героїв мали право і змогу народити маленького українця та продовжити рід відважних воїнів.
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...