В Африці понад 350 слонів могли загинути через забруднену воду. Про це у п'ятницю, 29 листопада, пише The Guardian з посиланням на аспіранта з географії в Королівському коледжі Лондона, дослідника, Давида Ломео, передають Патріоти України.
Він зауважив, що на континенті через токсичну воду загинуло понад 350 слонів і це стало найбільшою задокументованою загибеллю цих тварин.
"Слони різного віку ходили колами, перш ніж впасти і померти. Туші тварин були вперше помічені на північному сході Ботсвани іще в травні та червні 2020 року. Схожі смерті слонів тривають і досі", - повідомляє видання.
Ломео припустив, що слони загинули через те, що пили воду, яка містить токсичні квітки синьо-зелених водоростей, або ціанобактерії.
"Слони зазвичай проходили трохи більше 100 км від водопоїв і вмирали протягом 88 годин після пиття. Загалом було обстежено 3000 водопоїв. Ті, в яких спостерігалося підвищене цвітіння ціанобактерій, мали високу концентрацію трупів навколо. Проте у слонів немає вибору, окрім як пити з них", - сказав Ломео.
Вчений додав, що трупів могло бути більше, але їх розтягли хижаки.
"Це дослідження пояснює, як зміна клімату може впливати на смертність сеед тварин у дикій природі", - зауважив Ломео.
Тим часом африканські лісові слони наразі перебувають на межі повного зникнення, а слон саванний поміщений у список вимираючих у міжнародній Червоній книзі. Раніше ці тварини вважалися "вразливими".
Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...
Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...