Християни східного обряду святкують День Святої Трійці: Історія, традиції та прикмети

Як говорили в народі, від Трійці до Успіння хороводів не водять. Літо рік годує...

Трійця. Зелені святки. Фото: navigator-ukraina.com.ua2019 року День Святої Трійці, згідно церковного календаря християн східного обряду, припав на 16 червня. Це свято є одним з найважливіших в християнській традиції. Трійця, або П'ятидесятниця, традиційно припадає на 50-й день після Великодня, пишуть Патріоти України.

Історія свята Трійці

Свято Трійці славить апостолів, на яких зійшов Святий Дух. Цю подію обіцяв Спаситель перед своїм вознесінням на небеса. Зішестя показало людям, що Бог існує в трьох іпостасях - Отець, Син і Святий Дух. У день Святої Трійці блага вість проповідувалася по всьому світу. Свято Трійці означає, що Бог відкрився людям не відразу, а зробив це поетапно.

Традиції

Перед святкуванням Трійці завжди слід проводити вдома генеральне прибирання і викинути весь непотріб, особливо предмети, з якими пов'язані негативні спогади.

Трійцю або П'ятидесятницю, традиційно пов'язують з березою. Гілками цього дерева прикрашаються храми. Люди розвішують гілки берези на Трійцю з давніх часів. Християни прикріплюють їх до стін і закидають підлогу. За повір'ям, такі обряди обіцяли врожайне літо.

Напередодні Трійці дівчата проводили обряд "завивання беріз": вони ходили в ліс і хилили до землі верхівки молодих беріз, після чого плели з гілок вінки. Важливо було зберегти таку "завивку" до Трійці - тоді вважалося, що всі бажання збудуться, а в будинку буде мир і порядок.

У день Трійці прийнято влаштовувати масові гуляння з подарунками і частуванням у вигляді пирогів, пряників і киселів.

Прикмети

Вважалося, що з Трійцею закінчується весна і приходить справжнє літо, а холоди відступають до осені. Дощ на Трійцю обіцяє хороший урожайний рік і велику кількість грибів в лісах. Також це означає, що буде тепле літо і відсутність заморозків.

Хіти тижня. "Й*баний цирк з конями!": Скрипін "розніс" Зеленського за Нові Санжари (відео)

вівторок, 25 лютий 2020, 21:30

Журналіст вважає, що проблема з людьми виникла через те, що влада недостатньо інформувала людей про коронавірус і його наслідки. Протести людей у Нових Санжарах проти приїзду евакуйованих українців з Уханя потрясли не тільки нашу країну, але і весь сві...

"Кожній сестрі по серзі": Комаровський покартавши недругів президента, відчитав Зеленського через аморальних міністрів і проблеми в медицині (відео)

вівторок, 25 лютий 2020, 21:22

Вірити варто, лише Комаровському, ну і, може, Гордону, витікає з матеріалу. Популярний лікар-педіатр і радник глави України Володимира Зеленського Євген Комаровський заявив, що любить президента, але водночас відчитав його через аморальних міністрів і ...