"Хто був важкопоранений, той там і лишився": Боєць емоційно розповів про оборону Авдіївки і позицію "Зеніт", де окупанти вбили полонених

Військовослужбовець 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Віктор Біляк розповів про атаки росіян на позицію "Зеніт", про складнощі відходу з тієї ділянки та загиблих побратимів в Авдіївці, передають Патріоти України.

За словами Біляка, під час оборони міста логістика працювала, тож через Авдіївку до "Зеніту" здійснювали постачання. Цю позицію росіяни найчастіше обстрілювали з мінометів, танків, броньованих машин піхоти та дронів-камікадзе.

"А для нас був великий мінус, тому що ми не бачили, куди нам іти (через погану видимість — ред.), це не дозволяло ефективно пересуватися", — розповів військовий.

За його словами, ті бійці, яким вдалося відійти з позиції, були легкопораненими, проте важкопоранені залишилися на позиції. "Ми всі могли пересуватися, просто у нас були певні зачеплення, невеличкі уламкові поранення. Хто був важкопоранений, той просто там і лишився", — розповів він.

Раніше Біляк розповідав, що цих важкопоранених мали евакуювати, а проте їх не змогли вивезти. Військовий зауважив, що нині солдатам невідомо, чому евакуації не відбулося.

Згодом дізналися про розстріл бійців, які не вийшли з Авдіївки. За його словами, раніше заявляли про шістьох загиблих на позиції "Музей", також є відео, зняте на території, яку боронили бійці 110 бригади — там лежать пʼять тіл. "Так само по дорозі до Авдіївки, мабуть, ще лежить з десяток наших тіл, просто ідентифікувати їх можна лише методом виключення", — наголосив Біляк.

До 600 євро на людину: Названо суми, які роздають біженцям з України в найпопулярніших країнах ЄС

п’ятниця, 19 квітень 2024, 8:56

Українські переселенці, шукаючи притулок за кордоном, можуть розраховувати на фінансову підтримку від країни, де вони перебувають. Найбільше українських біженців знаходиться у Німеччині, Франції, Італії, Польщі та Чехії. Розміри соціальних виплат від ц...

В Україні засуджені зможуть служити в ЗСУ навіть офіцерами, але є умова: У Раді пояснили механізм

п’ятниця, 19 квітень 2024, 8:44

Генеральним штабом Збройних сил спільно з Міноборони та Мін’юстом було розроблено законопроєкт про можливість мобілізації засуджених. Документ передбачає обов’язкову згоду не лише самих в’язнів, а й командирів частин, де будуть створені такі окремі спе...