Хто має право вручати повістки в червні та які дані мають бути вказані - роз'яснення

В Україні вже майже місяць діє новий закон про мобілізацію. Він, зокрема, передбачає й нові правила вручення повісток військовозобов'язаним.

Тепер це зможуть робити не лише співробітники ТЦК, але повістка вважатиметься врученою, як і раніше, якщо громадянин отримав її особисто. OBOZ.UA розповідає, які посадові особі наразі уповноважені вручати повістку.

Хто має право вручати повістки в Україні

Як відомо, закон не визначає місце вручення повісток, тому фактично їх можуть видавати в будь-якій локації: за місцем проживання, навчання, роботи, на вулиці, зупинці, блокпосту або в громадських місцях.

Водночас визначено коло посадових осіб та установ, уповноважених вручати повістки чоловікам 18-60 років, це:

– виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (у разі отримання розпорядження ТЦК);

– керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (лише за розпорядженням ТЦК);

– керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК);

– представники ТЦК, яких керівник військкомату наказом уповноважив на видавання повісток.

Чи може поліція вручати повістки

Відповідно до нового мобілізаційного закону, поліція братиме участь у заходах щодо оповіщення. Однак поліцейські не вручатимуть повісток, а лише забезпечуватимуть порядок видачі працівниками ТЦК у їхній присутності.

"Поліція перебуватиме на вулиці, у разі порушення закону вона реагуватиме", – запевнив раніше керівник МВС Ігор Клименко.

За словами міністра внутрішніх справ, поліція на запит ТЦК також займається розшуком і доправленням до військкомату осіб, які отримали повістку, але не з'явилися до ТЦК. У такому разі правоохоронці мають право здійснити затримання в межах закону терміном до трьох годин і доправити особу до ТЦК.

Які дані повинні бути в повістці

У повістці повинні бути вказані:

– ПІБ, дата народження одержувача;

– назва ТЦК, що видав повістку;

– мета виклику до ТЦК;

– місце, день і час явки за викликом;

– підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;

– реєстраційний номер повістки;

– роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок інформувати про причини неприбуття.

Варто знати, що під час вручення повістки представники ТЦК на вимогу військовозобов'язаного повинні назвати свої прізвища, ім'я та по батькові, посаду, пред'явити службові посвідчення.

Також громадяни мають право вимагати в особи, яка вручає повістку, показати наказ керівника ТЦК з конкретними прізвищами працівників, що буде підтвердженням уповноваження вручати повістки.

До сліз сумна історія: У Чернігові мати дізналася про повернення сина з полону й тієї ж ночі померла

субота, 12 липень 2025, 20:14

Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...

Вирішив захистити односельця?: На Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою

субота, 12 липень 2025, 19:59

У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...