Хто матиме право перевіряти наші ковідні документи з 21 жовтня в транспорті, кафе, парикмахерських, ТРЦ, кінотеатрах та інших громадських місцях

В Україні з 21 жовтня почнуть діяти нові правила перевезення пасажирів. Обмеження торкнуться не тільки міжобласного транспорту, а й сфери обслуговування в містах: кафе, ресторанів, салонів краси, ТРЦ, кінотеатрів, музеїв. Як перевірятимуть наявність сертифікатів вакцинації та так званих COVID-документів, розповів перший заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, зазначають Патріоти України.

Хто може перевірити наявність необхідних документів

Крім поліцейських перевіряти сертифікати та COVID-документи можуть співробітники Держпродспоживслужби, працівники Центру контролю та профілактики хвороб на місцях.

Коду почнуть перевіряти

З 21 жовтня рейди почнуться по всіх містах України. Перевіряти будуть також на вокзалах, станціях, в місцях великого скупчення людей.

"Перевіряти документи будуть в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби - під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торгових майданчиків", - зазначив Олексій Білошицький.

Які документи будуть потрібні

Для планшетів поліції вже розробили програмне забезпечення для швидкої перевірки сертифікатів про вакцинацію в додатку "Дія", а також за паперовими варіантами. Перевірка документів проводитиметься за QR-кодами.

У сертифікатах обов'язково повинні бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційного закладу охорони здоров'я.

"Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, повинні переконатися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки", - підкреслили в поліції.

Покарання за підробку сертифіката

В Україні можуть покарати за виготовлення та збут підробленої медичної документації. Порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

При використанні підробленої довідки або сертифіката покарання складе штраф від 850 гривень до обмеження волі строком до 2 років. Однак за покупку фальшивого сертифіката штраф може бути набагато більше - від 17 до 34 тисяч гривень.


Пенсія у 10,5 тис. грн: Стало відомо, кому з українців такі виплати гарантують у 2025 році

неділя, 6 липень 2025, 17:44

Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...

Свято закінчилось у кюветі: У Києві власники "обмивали" куплене авто Bentley, а потім щось пішло не так (фото)

неділя, 6 липень 2025, 16:59

У Києві двоє чоловіків "обмивали" куплене люксове авто Bentley Bentayga і потрапили в ДТП. В результаті автівку розтрощили вщент. Про це пише "Телеграф" з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України. Автопригода сталася в ніч проти 6 липня...