Під час дії воєнного стану всі військовозобов'язані повинні мати військово-облікові документи. Ці документи потрібні як для працевлаштування, так і для вступу до вишу. Чи можливо працевлаштуватися без військового квитка, пояснює адвокатка Марія Левченко, передають Патріоти України.
У січні 2024 року набула чинності постанова кабміну, яка встановлює нові правила ведення військового обліку на підприємствах.
“Було прибрано прогалину, яка не чітко прописувала умови щодо обов’язку керівників підприємств, організацій доводити до своїх працівників під підпис накази про те, що конкретного працівника викликають до ТЦК та СП для звірки військово-облікового документа”, – пояснює юристка.
Для роботодавців це означає, що тепер потрібна людина, яка займатиметься веденням військового обліку..“Також роботодавцю чітко прописано обов’язок до 7 днів після прийняття конкретної людини на роботу, або відповідно звільнення, завершення навчання і так далі передавати ці дані до ТЦК”, – наголошує Левченко.
Для ФОПів у цій постанові не прописано жодних вимог, однак це не означає, що ФОПи не будуть перевірятися щодо ведення військового обліку.
“Для звичайних працівників це означає, що роботодавець може звільнити свого працівника, якщо той не буде вчасно оновлювати свої дані військового обліку в ТЦК, і роботодавець не може взяти на роботу такого працівника”, — зазначає юристка.
Оновлювати військово-облікові дані потрібно як працівникам на основному місці роботи, так і за сумісництвом.
“Влаштуватись на роботу і поступити на навчання тепер можна тільки за наявності військово-облікового документа. Виняток зробили тільки для жінок-медиків та фармацевтів, які можуть влаштуватись на роботу без надання цього документу до 2026 року”, – пояснює адвокатка Марія Левченко.
Соціальна мережа TikTok перестала працювати у США менш ніж за дві години до того, як заборона повинна була набрати чинності. Про це напередодні повідомив телеканал CNN, передають Патріоти України. Соцмережа припинила роботу в суботу ввечері за місцевим...
Повідомлено про підозру трьом особам у шахрайстві та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом – вони привласнили "донати" на 2,5 мільйони гривень, передають Патріоти України. Підозрювані створили в популярних соцмережах десятки фейкових акаунтів...