
З наступного навчального року для учнів середніх та старших класів 80% навчальної програми має бути тільки українською мовою. Про це повідомила в інтерв’ю виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, передають Патріоти України.
«В Україні у 190 школах навчання відбувалося російською мовою. З наступного навчального року для учнів 5-го і вищих класів 80% програми має відбуватися тільки українською мовою», - сказала вона.
За словами Мандзій, для того, щоб це організувати, МОН проводило заходи щодо вивчення вчителями української мови. «Ці навчання для вчителів відбувалися в різних куточках України. До цих навчань залучалися всі вчителі. Власне, ми можемо реалізувати норму закону про освіту, а також норму закону про повну загальну середню освіту», – додала очільниця відомства.
Довідка. Восени 2017 року в Україні набрав чинності новий закон про освіту. Норма закону щодо державної мови освіти спричинила критику в деяких колах в Україні та за кордоном. У липні 2019 року Конституційний суд України визнав конституційною мовну статтю закону «Про освіту».
У квітні 2019 рок, Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Закон набрав чинності за винятком окремих положень 16 липня.
30 червня відбудеться повня у сузір'ї Козерога, яка цього року набуває особливо напруженого характеру. Це буде перша повня після червневого сонцестояння, а значить, у Північній півкулі Місяць буде незвичайно низько над горизонтом, а в Південній півкулі...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...