Сім'ї пацієнтів, які очікують пересадки нирки, намагалися звертатися в посольство України в Білорусі, але там допомогти не змогли.

Після того, як 1 листопада Білорусь закрила кордон, приїхати в країну не можуть навіть ті українці, яким була призначена операція з трансплантації органів. Той факт, що лікування вже погоджено і оплачено, для прикордонників не аргумент. Пацієнти змушені чекати відкриття кордонів. Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
Сім'ї пацієнтів, які очікують пересадки нирки, намагалися звертатися в посольство України в Білорусі, але там допомогти не змогли. Єдиний вихід для хворих - це добиратися з регіонів до Києва, звідти літаком летіти до Мінська, а потім шукати транспорт до клініки в Бресті, де проводять операції з пересадки органів. Дорога виходить тривалою і складною, сім'ї обгрунтовано побоюються, що їх близькі не перенесуть такого транспортування.
Пацієнти скаржаться, що близько року чекали складної операції і коли нарешті просунулися в черзі, зіткнулися з несподіваною перешкодою на кордоні. Після того, як в'їзд до Білорусі буде дозволений, потрібно буде заново проходити процедуру пошуку донора.
«Ми не збираємося влаштовувати безлади. Ми збираємося вирішити нашу життєво важливу проблему. Тим більше, що Україна платила гроші, а деякі пацієнти самі збирали кошти», - обурилася жителька Здолбунова Тетяна Якубець.
Демограф Олександр Гладун розповів про дослідження щодо населення України після війни. Він вважає, що за позитивним сценарієм, населення у 2041 році буде 23-24 мільйони осіб. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.ua, передають Патріоти України. Експерт зазн...
У селі Комісарівка на Миколаївщині сталася трагедія — у дворі приватного будинку вибухнула граната. У результаті інциденту загинув трирічний хлопчик, а жінка зазнала тяжких тілесних ушкоджень. Про подію стало відомо увечері 20 травня, коли на лінію 102...