Хвороба, що пережила імперії! Деменція була задокументована ще в Стародавніх Греції та Римі

Нещодавнє дослідження вчених пролило світло на поширеність деменції серед літніх людей у стародавніх цивілізаціях. Результати дослідження свідчать про примітне зрушення: якщо стародавні греки рідко документували стани, схожі з деменцією, то за часів зеніту Римської імперії такі згадки стали більш помітними, пише Cosmos, передають Патріоти України.

Автори дослідження вивчили медичні праці таких відомих особистостей, як Гіппократ, Гален і Пліній Старший. Стародавні греки визнавали легкі когнітивні порушення у літніх людей, схожі з тим, що ми сьогодні називаємо незначними проблемами з пам'яттю, поряд з іншими віковими проблемами, такими як втрата слуху. Однак більш серйозна втрата пам'яті, що свідчить про такі захворювання, як хвороба Альцгеймера, схоже, не потрапила в їхнє поле зору.

Навпаки, римські тексти натякають на більшу обізнаність про захворювання, схожі з деменцією. Один із яскравих прикладів — розповідь про Валерія Мессалла Корвіна, римлянина, який, як відомо, забув своє власне ім'я, що свідчить про те, що зустрічі з прогресувальними станами втрати пам'яті були задокументовані, хоча й рідко.

Чим же пояснюється така різниця між цими двома великими цивілізаціями? Як потенційних винуватців дослідження висуває екологічні чинники, такі як забруднення повітря і вплив свинцю. Широке використання римлянами свинцю в трубах і посуді, а також зростання густонаселених міст, можливо, заклали основу для збільшення кількості випадків деменції. Ця теорія отримує підтримку при порівнянні з народом цимане в Болівії — сучасним корінним населенням, яке веде доіндустріальний спосіб життя і має напрочуд низький рівень деменції. Їхня ситуація підкреслює, що чинники довкілля можуть суттєво впливати на ризик розвитку захворювання.

Ці історичні факти не тільки збагачують наше розуміння минулого деменції, а й підкреслюють вплив способу життя та факторів навколишнього середовища на здоров'я. У той час як сучасний світ бореться з деменцією, від якої страждають сотні тисяч людей, це дослідження пропонує нам задуматися про уроки історії. Воно припускає, що звернення до минулого і вивчення життя таких груп населення, як цимане, може дати цінні підказки для пом'якшення наслідків деменції сьогодні.

Отримував гроші від росіян: У Британії 22-річний хлопець зізнався, що підпалював пов’язаний з Україною бізнес

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:15

У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...