Раніше археологи вже знаходили фігурку дракона у формі С, зроблену з нефриту, яка також належить до періоду Хуншань. Однак ця реліквія суттєво відрізняється від попередньої.
"Дракон" з мідій значно відрізняється від С-подібного технікою різьблення та стилістикою. Він більш детальний та реалістичний, а зуби, хвіст та інші частини різьблення – більш витончені.
"На відміну від С-подібного абстрактного дракона, дракон з мушлі – це повноцінне, розгорнуте зображення, що, можливо, мало на меті передати величну ауру міфічної істоти", – йдеться у повідомленні.
Археологи вважають, що нефритові артефакти культури Хуншань, які вдавалося знайти раніше, розміщувалися у ритуальних спорудах представників вищого класу.
Водночас цей "дракон з мушель" є ключем до розуміння духовного світу людей, що жили в поселеннях нижчого класу.
Культура Хуншань – це неолітична культура на північному сході Китаю, яка славиться своїм різьбленим нефритом.
Пам'ятки Хуншань, які знаходили на територіях від Автономного району Внутрішня Монголія до Ляоніна, датуються приблизно 4700-2900 роками до нашої ери.
Столичні правоохоронці затримали чоловіка, який, за інформацією слідства, ледь не вбив рідного брата. Подія сталася у Деснянському районі Києва. Про це повідомили в пресслужбі поліції Києва, передають Патріоти України. За інформацією правоохоронців, до...
У чеському місті Острава судять громадянку України та її сина, які незаконно отримали понад мільйон крон (1 млн 700 грн) з бюро праці й намагалися привласнити ще пів мільйона. Про це повідомляє чеське видання Novinky.cz, передають Патріоти України. За ...