Кого не можуть мобілізувати під час воєнного стану в Україні і які нюанси треба знати - роз'яснення

Україна продовжила воєнний стан до 18 серпня 2023 року, що означає, що загальна мобілізація продовжується. Однак, серед чоловіків від 18 до 60 років є ті, які не підлягають призову, передають Патріоти України.

Питання щодо мобілізації в Україні, яка оголошена у зв'язку з повномасштабною війною, регулює Закон "Про військовий обов'язок та військову службу". Про те, які категорії чоловіків не можуть бути призвані на фронт, розповість OBOZREVATEL.

Існує кілька категорій чоловіків, які не можуть бути призвані на військову службу. Зокрема:

– Особи, яких визнано непридатними для виконання військової служби за станом здоров'я, або обмежено придатними.

– Особи, на яких раніше були накладені вироки позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення злочину незначної або помірної тяжкості, включаючи звільнення від відбування покарання.

– Особи, які працюють у державних органах влади, на критично важливих підприємствах та організаціях.

– Українці, які є опікунами та займаються доглядом за особами, які потребують постійного піклування.

Не підлягають мобілізації особи, які виховують дітей, включаючи як чоловіків, так і жінок. Насамперед йде мова про батьків, у яких є троє або більше неповнолітніх дітей. Щобільше, одинокі батьки, які виховують або є опікунами неповнолітніх, також не підлягають призову на військову службу.

Також чоловіків призовного віку не мобілізують у таких випадках:

  • Якщо вони мають на вихованні неповнолітню дитину з інвалідністю підгрупи А або інвалідністю III-IV групи.
  • Якщо вони мають на вихованні повнолітню особу віком від 18 до 23 років з інвалідністю I чи II групи.
  • Особи, які втратили близьких родичів на війні або які вважають їх безвісти зниклими, також не можуть бути мобілізовані. Під близькими родичами розуміються: чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, повнорідний або неповнорідний брат чи сестра.
  • Здобувачі освіти, такі як студенти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, не підлягають загальній мобілізації. Виняток становить перехідний період студентів, коли вони завершили один рівень освіти й вступають до вищого навчального закладу знову.
  • Військовозобов'язані особи, які займаються доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною або батьками, а також ті, у кого дружина (чоловік) є особою з інвалідністю, або які мають батьків з інвалідністю I чи II групи.

Особи, які мають відстрочку, також звільняються від призову.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...