"Коли Каїн убив Авеля, він не перестав бути його братом": Сенцов пояснив своє ставлення до росіян

На думку українського режисера, українцям варто більше звертати уваги не на походження співгромадян, а на спільні цінності.

Звільнений з російського ув’язнення політв’язень Олег Сенцов пояснив свої слова, коли в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel заявив, що «росіяни і українці – споріднені народи». Відповідний пост він опублікував на своїй сторінці у “Фейсбуці”, передають Патріоти України.

“У мені немає ні краплі української крові, якщо розглядати питання походження. Але я громадянин України, народжений на її землі, як і багато з нас, усвідомив причетність і відповідальність за свою країну, там, на Майдані і брав активну участь у боротьбі за справжню незалежність своєї батьківщини. Я гордий називати себе українцем і бути частиною нової української нації, що не формується виключно за національною ознакою, а об’єднаної насамперед загальною системою цінностей. В цьому і є наше головна і глибинна відміну від сучасних росіян, які складаються, до речі, не з одних лише росіян, які почали розвиватися, а точніше деградувати в зовсім іншу сторону, – розповів Сенцов.

За його словами, головний розлом стався в 2014 році і привів до війни.

“Жителі Мордора щиро нас не розуміють і вважають, що вони повертають українців на шлях істинний, що веде у багнисте болото, в якому Росія гниє вже давно. А методи такого примусу до дружби у них одні й ті ж, ще з радянських часів: танки, снаряди і багнети”, – додав український режисер.

Як вважає Сенцов, “дивно заперечувати родинне походження українського та російського народів, як і намагатися вибудувати українську націю за чистотою крові або не помічати, що ми всі різні і об’єднані передусім любов’ю до України”.

“Коли Каїн убив Авеля, він не перестав вважатися його братом, але він став при цьому вбивцею. А це важливіше будь-яких суперечок про родинне коріння”, – підсумував Сенцов.

Хіти тижня. Прибульці викрали? В Англії виявили розкішний маєток, з якого дивним чином зникли власники (фото)

неділя, 7 червень 2020, 3:00

Речі та меблі в будинку виглядають так, нібито люди кудись вийшли на хвилинку, але потім чомусь не повернулися.

"Була синя, але дихала!": В Києві дитина ледь не загинула під горою піску (відео)

неділя, 7 червень 2020, 0:30

Усе сталося на Оболонській набережній, на центральному пляжі, напроти церкви. У Києві дитина дивом не загинула страшною смертю, малюк провів 2 хвилини під горою піску на Оболонській набережній. Про це повідомляє телеведуча Дарина Вершиленко в Facebook,...