"Коли Каїн убив Авеля, він не перестав бути його братом": Сенцов пояснив своє ставлення до росіян

На думку українського режисера, українцям варто більше звертати уваги не на походження співгромадян, а на спільні цінності.

Звільнений з російського ув’язнення політв’язень Олег Сенцов пояснив свої слова, коли в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel заявив, що «росіяни і українці – споріднені народи». Відповідний пост він опублікував на своїй сторінці у “Фейсбуці”, передають Патріоти України.

“У мені немає ні краплі української крові, якщо розглядати питання походження. Але я громадянин України, народжений на її землі, як і багато з нас, усвідомив причетність і відповідальність за свою країну, там, на Майдані і брав активну участь у боротьбі за справжню незалежність своєї батьківщини. Я гордий називати себе українцем і бути частиною нової української нації, що не формується виключно за національною ознакою, а об’єднаної насамперед загальною системою цінностей. В цьому і є наше головна і глибинна відміну від сучасних росіян, які складаються, до речі, не з одних лише росіян, які почали розвиватися, а точніше деградувати в зовсім іншу сторону, – розповів Сенцов.

За його словами, головний розлом стався в 2014 році і привів до війни.

“Жителі Мордора щиро нас не розуміють і вважають, що вони повертають українців на шлях істинний, що веде у багнисте болото, в якому Росія гниє вже давно. А методи такого примусу до дружби у них одні й ті ж, ще з радянських часів: танки, снаряди і багнети”, – додав український режисер.

Як вважає Сенцов, “дивно заперечувати родинне походження українського та російського народів, як і намагатися вибудувати українську націю за чистотою крові або не помічати, що ми всі різні і об’єднані передусім любов’ю до України”.

“Коли Каїн убив Авеля, він не перестав вважатися його братом, але він став при цьому вбивцею. А це важливіше будь-яких суперечок про родинне коріння”, – підсумував Сенцов.

Загадкова смерть: У Росії відому співачку знайшли мертвою у квартирі (фото, відео)

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:14

У Москві знайшли мертвою в квартирі солістку рок-групи "Маневри" Надіру Садикову. Також з співачкою померла її мати. Тіла жінок знаходились у ванній кімнаті, а двері були зачинені. Про це повідомляє одне з новинних агентств Росії, передають Патріоти У...

Катували і відрубали голову: У мережі показали дикі звірства російських найманців у Сирії

п’ятниця, 15 листопад 2019, 15:59

Жорстоке вбивство полоненого сирійця здійснила група росіян із приватної військової компанії "Вагнер", які як найманці діють у різних гарячих точках світу. Відео тортур і розчленування жертви опублікував сайт центру "Миротворець", передають Патріоти Ук...