Коли найкраще займатися спортом - вранці чи ввечері: Відподь вчених

Вчені вважають, що вечірні навантаження для здоров'я корисніші. Тоді наш організм використовує менше кисню, повідомляють Патріоти України.

У ході експериментів за участю лабораторних мишей вчені з'ясували, що у вечірні години фізичні навантаження на 50% більш ефективні. Річ у тому, що ввечері при тренуваннях гризунам було потрібно менше кисню, а в їхньому організмі відзначався підвищений рівень субстанції, яка збільшує метаболічну активність тканин.

Спільна команда дослідників із США та Ізраїлю провела перші дослідження, які підтвердили давно пануючу теорію про вплив часу тренувань на їхню продуктивність. В цілому, фізичні навантаження впливають на циркадні ритми людини або її внутрішній годинник, який пов'язаний з циклами сну і пробудження. Вони дозволяють нам готуватися до точних і регулярним зовнішніх впливів, від яких залежить прийом їжі і сну.

Циркадні ритми перебувають у нервовій системі у периферичних органах, вони відіграють важливу роль у відновленні ДНК, фертильності й навіть ефективності прийому ліків. Якщо наш організм не приймає подібні сигнали, то циркадні ритми можуть повністю розсинхронізуватися.

Дослідження показували, що люди з порушеннями циркадних ритмів мають меншу тривалість життя, вони частіше стикаються з пухлинами та різними розладами сну на кшталт безсоння. Ці порушення можуть бути наслідком або збою внутрішнього годинника організму, або відмови людини слідувати зовнішніх умов, наприклад, при роботі в нічну зміну. Раніше вчені з'ясували, що користь від тренувань зберігається і через 10 років.

Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

субота, 12 липень 2025, 18:56

Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...