Коли в Україні нарешті спаде "африканська" спека: Синоптик назвав точну дату похолодання

Найближчим часом на зниження температури в Україні чекати не варто. У країні утримуватиметься спека. Похолодання прийде щонайменше за тиждень. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич, пише "Метеопрог", передають Патріоти України.

"Поступова зміна синоптичних умов прогнозується лише від 20 липня", - повідомив синоптик. За його словами, свіжіше повітря почне надходити до України з центральної та північно-західної Європи. Спочатку прохолодніше стане на заході й півночі. Потім "аномальна спека відступить на схід і на початку третьої декади місяця залишить територію України".

"На зміну африканському повітрю надійде помірна повітряна маса. Тому середньодобова температура наблизиться до норми для цієї пори року. Разом з похолоданням прийдуть також і довгоочікувані опади, які мають помітно покращити ситуацію з посухою та знизити рівень пожежної небезпеки", - повідомив Кібальчич.

Синоптик наголосив, що від перших днів липня на більшій частині території України встановилася надзвичайно спекотна погода внаслідок надходження повітряних мас із тропічних і субтропічних районів Північної Африки та Близького Сходу.

Кібальчич каже, що до кінця другої декади липня помітного зниження температури повітря не передбачається. Ба більше - від 15 до 19 липня відбудеться деяке посилення спеки та її поширення на північні та частково західні регіони України. В цей період максимальні денні показники становитимуть +33…+38°, у південних і центральних областях - місцями +40…+42°.

Українці активно відкривають нові ФОПи: в яких сферах найбільше

вівторок, 16 липень 2024, 10:02

За останні 12 місяців кількість зареєстрованих ФОП в Україні зросла на 11,4%, досягнувши 1 665 907, найбільше зростання спостерігається у Київській, Волинській та Рівненській областях. Популярними сферами залишаються комп'ютерне програмування, роздрібн...

Під загрозою? У Мінагрополітики оцінили, чи не знищить рекордна спека урожай в Україні

вівторок, 16 липень 2024, 9:08

Спека впливає на врожай ранніх зернових, однак вона не є критичною, тоді як для пізніх зернових, соняшнику та сої вона є небезпечною. Про це повідомив виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передають Патріоти ...