Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей українських воїнів Ольга Решетилова поділилася, з якими труднощами найчастіше їй доводиться стикатися у своїй роботі, передають Патріоти України.
Омбудсменка зазначила, що за 20 днів на посаді до неї надійшло 3876 звернень, частина з яких не стосувалися захисту прав військовослужбовців, а люди здебільшого шукали справедливості і зверталися до всіх органів влади.
Загалом Решетилова окреслила проблематику звернень по суті, з яких виокремила певні тенденції та деякі блоки питань. Серед таких, приміром, є не направлення на ВЛК і лікування та проблема переміщення між підрозділами. "Приклад буквально із вчорашнього звернення. Військовий був мобілізований з ВІЛ (добровільно, на початку війни). Зараз у нього загострилися проблеми зі здоров'ям: виразки з кровотечами, лор-загострення і ще цілий букет. Частина не відправляє на лікування і ВЛК. На 24 січня має направлення на операцію, а частина погрожує подати в СЗЧ. Навіщо? Чого добивається військова частина? Смерті цього військового? Ефективного виконання ним задач у такому стані? Розбираємося у кожному окремому випадку, іноді мені доводиться в ручному режимі особисто телефонувати командирам, пояснювати ситуацію і просити, щоб підписали рапорт", - навела приклад уповноважена.
Водночас серед лідерів звернень - питання переведення між військовими частинами, не поновлення після СЗЧ, а також військовополонені та зниклі безвісти. Втім, найскладніші і найстрашніші, зазначила Решетилова, - це питання про катування, побиття і жорстоке поводження.
"Наразі отримала 6 звернень з такими скаргами. По одному з них, де заявники надали відео, оперативно встановили особу людини, яка перед строєм катувала електрошокером військовослужбовця. Ним виявився командир батальйону. З’ясувалося, що знущання і побиття, дуже часто взагалі без причини, - систематична практика в цьому батальйоні. За моєю заявою ДБР відкрило кримінальне провадження, триває також службове розслідування, командира відсторонено від виконання посадових обов’язків.
Але в мене залишаються питання. Про ситуацію в цьому батальйоні орієнтовно з вересня знали всі. Побиті військовослужбовці писали скарги до ВСП і на вище командування, ситуацію фіксувала контррозвідка. Але ніхто не вжив жодних заходів. І це заслуговує на окрему перевірку, результатом якої має бути сигнал усім відповідним службам і органам - за бездіяльність теж доведеться відповідати", - прокоментувала посадовиця.
І додала, що решту звернень опрацьовують та з’ясовують обставини. Виокремила Решетилова й ще одну складність - комунікація з медіа. "Страшенно незручно перед колегами, але я фізично зараз не встигаю давати інтерв’ю і коментарі. Сподіваюся, що зможу знайти на це час, коли систематизую і оптимізую роботу", - резюмувала військова омбудсменка.
Повідомлено про підозру трьом особам у шахрайстві та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом – вони привласнили "донати" на 2,5 мільйони гривень, передають Патріоти України. Підозрювані створили в популярних соцмережах десятки фейкових акаунтів...
Український п’ятиборець, учасник Олімпіади 2024 року Владислав Чекан прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство, передають Патріоти України. Чекан відреагував на коментарі до однієї з публ...