Композитна металева піна (CMF) нарешті готова до виробництва після багатьох років інтенсивних випробувань(CMF). Цей матеріал не схожий ні на що створене досі. Примітно, що CMF поєднує в собі міцність сталі з легкістю алюмінію і є стійким до балістичних ударів, вогню та радіації.
Інженер Афсанех Рабії з Університету штату Північна Кароліна вдосконалює CMF уже понад десять років. Компанія Advanced Materials Manufacturing (AMM) нещодавно оголосила про готовність до повномасштабного виробництва металевої піни. Після випробувань технологія CMF довела свою ефективність у зниженні ваги, розміру та викидів вуглецю, а також у підвищенні безпеки та продуктивності сучасних інженерних конструкцій.
Цей міцний і легкий матеріал складається з мережі порожнистих металевих бульбашок, інтегрованих у матрицю зі сталі, титану, алюмінію або інших сплавів. За словами Рабії, CMF є найміцнішою металевою піною, хоча вона і не перша у своєму роді.
У дослідженні 2019 року вчені виявили, що броня транспортних засобів CMF забезпечує еквівалентний захист від куль калібру .50 (як кульових, так і бронебійних) порівняно зі звичайною сталевою бронею. Шар CMF поглинав 72−75% кінетичної енергії кулькових куль і 68−78% - бронебійних куль. Що особливо важливо, броня CMF досягала цього захисту за ваги, що становить менше половини ваги. Значне зниження ваги, що забезпечується бронею CMF, означає поліпшення експлуатаційних характеристик автомобіля та економію палива.
За останні кілька років металевий пінопласт піддався суворим випробуванням для оцінки його стійкості до балістичних впливів, вибухів, вібрацій, радіації та вогню. CMF також чудово підходить для теплоізоляції. Дослідження 2016 року, опубліковане в International Journal of Thermal Sciences, показало, що CMF ізолює від тепла значно краще, ніж суцільний метал. Дослідники піддали суцільний лист нержавіючої сталі і зразок CMF впливу полум’я з температурою 1472°F (800°C). Сталь досягла певної температури за чотири хвилини, тоді як CMF знадобилося вдвічі більше часу — вісім хвилин. Чудова теплоізоляція CMF обумовлена повітряними кишенями всередині його структури. Як пояснив Рабії, тепло поширюється повільніше повітрям, ніж металом. Ця властивість робить CMF придатним для захисту термочутливих матеріалів — від небезпечних хімікатів до космічних апаратів.
CMF перспективний для будівництва космічних апаратів завдяки своїм властивостям захисту від радіації. Матеріал довів свою ефективність проти рентгенівських променів і гамма-променів — небезпечного випромінювання, поширеного в космосі. Він також демонструє потенціал для блокування нейтронного випромінювання, наприклад, того, що випускається ядерними реакторами і вибухами.
Міцний та еластичний. Вчені створили новий матеріал, який переверне уявлення про полімери«Коротше кажучи, CMF перспективні для найрізноманітніших сфер застосування: від дослідження космосу до транспортування ядерних відходів, вибухових речовин і небезпечних матеріалів, військових і охоронних застосунків і навіть автомобілів, автобусів і поїздів», — сказав Рабії в попередньому прес-релізі.
Компанія AMM оголосила про початок прийому замовлень на виготовлення індивідуальних конструкцій CMF різних форм, розмірів і матеріалів.
Уряд України продовжить термін перебронювання працівників критичних підприємств до 31 березня через наслідки кібератаки, що унеможливила вчасне оновлення документів. Очікується, що таке рішення дасть компаніям додатковий час для оформлення бронювання, ...
Стан папи Римського Франциска залишається критичним, він отримує кисень через носові канюлі, також у нього виявили початкову ниркову недостатність, передають Патріоти України. Водночас від учорашнього вечора у нього не було жодного респіраторного кризу...