Генеральний директор BioNTech Шахін, який заснував фірму з дружиною Езлем Тюреджі, зараз володіє 4,2 мільярдами доларів. Його французький колега з Moderna Стефан Бансель має 4,1 мільярда доларів. Блискавичний підйом Moderna породив ще двох мільярдерів серед перших інвесторів - професора Гарварда Тімоті Спрінгера та вченого Массачусетського технологічного інституту Роберта Лангера, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Також мільярдером став італієць Серхіо Стеванато, власник приватної групи Stevanato Group, що виготовляє скляні флакони, потрібні для транспортування вакцин.
Але не лише вакцини є джерелом багатства. Компанії, що розробляють ліки від коронавірусу, також збагатіли. Зокрема, на рахунках Карла Хансена, генерального директора канадського біотехнологічного обладнання AbCellera, 2,9 мільярди доларів.
Став мільярдером і голова медичної компанії Contec Medical Systems Ху Кун. Його фірма виробляє обладнання для діагностики стану хворих, починаючи від пульсоксиметрів і закінчуючи приладами, що використовуються для перевірки стану легенів.
Ось 10 найбільш примітних новачків, пов’язаних із боротьбою з пандемією.
Статок: 4,2 мільярда доларів
Громадянство: Німеччина
Джерело багатства: BioNTech
Лікар турецького походження заснував BioNTech у німецькому місті Майнц у 2008 році зі своєю дружиною Езлем Тюреджі, яка працює головним медичним директором фірми. Акції BioNTech з січня зросли на 160% завдяки успішній вакцині Covid-19, розробленій у партнерстві з Pfizer.
Статок: 4,1 мільярда доларів
Громадянство: Франція
Джерело багатства: Moderna
Акції фірми зросли більш ніж на 550% з початку року. 18 грудня вакцина Covid-19 від Moderna - із зафіксованою ефективністю 95% - була другою, затвердженою регуляторними органами США після вакцини Pfizer-BioNTech. Перші щеплення почали проводити США, де замовили 200 мільйонів доз з можливістю додаткових 300 мільйонів.
Статок: 4,1 мільярда доларів
Громадянство: Канада
Джерело багатства: Фармацевтика
Юань володіє акціями одного з провідних виробників вакцин у Китаї, Shenzhen Kangtai Biological Products. З початку 2020 року акції Kangtai зросли на 90%. Kangtai - ексклюзивний китайський виробник вакцини, розробленою AstraZeneca і Оксфордським університетом. За угодою, компанія має випустити 200 мільйонів доз. Kangtai має скандальну історію: в 2013 році, її вакцина проти гепатиту була пов'язана зі смертю 17 дітей.
Статок: $ 3,9 млрд
Громадянство: Китай
Джерело багатства: медичне обладнання
Ху є головою Contec Medical Systems, компанії-виробника медичних виробів, що базується в портовому місті Циньхуандао на північному сході Китаю. У серпні акції компанії зросли майже на 150% після IPO. Contec виробляє низку медичних виробів для лікарень, включаючи небулайзери, стетоскопи та апарати для вимірювання артеріального тиску.
Статок: 2,9 мільярда доларів
Громадянство: Канада
Джерело багатства: AbCellera
Хансен є генеральним директором та співзасновником біотехнологічної фірми AbCellera, що базується у Ванкувері. Компанія використовує штучний інтелект та машинне навчання для виявлення найбільш перспективних методів лікування антитіл при захворюваннях.
Акцій Хансена принесли йому місце в клубі мільярдерів після успішного включення AbCellera в Nasdaq 11 грудня. Уряд США замовив 300 000 доз бамланівімабу - препарату, який отримав схвалення FDA для лікування Covid-19.
Статок: 2 мільярди доларів
Громадянство: США
Джерело багатства: Moderna
Імунолог і професор біологічної хімії та молекулярної фармакології в Гарвардському університеті Спрінгер був одним з основних інвесторів у Moderna в 2010 році, коли вклав близько 5 мільйонів доларів у нову компанію. Зараз його акції коштує приблизно 1,6 млрд доларів. Спрінгер є активним інвестором у біотехнології, маючи менші пакети акцій публічних компаній Scholar Rock і Morphic Therapeut, які виросли в результаті досліджень із докторантами з лабораторії в Гарварді.
Статок: 1,8 мільярда доларів
Громадянство: Італія
Джерело багатства: Медична упаковка
Серхіо Стеванато - президент італійської фірми медичної упаковки Stevanato Group, постачальника флаконів для вакцин Covid-19. Компанією, заснованою в 1949 році на околиці Венеції батьком Серджо Джованні, зараз керують діти Серхіо, Франко та Марко. Вони виконують обов'язки генерального директора та віце-президента відповідно. Компанія також є найбільшим у світі виробником інсулінових ручок і виробляє машини, які виготовляють, стерилізують та упаковують мільярди флаконів, шприців та інших скляних виробів. У червні Стеванато підписав угоду з Фондом Гейтса про надання 100 мільйонів флаконів для дев'яти різних вакцин Covid-19.
Статок: 1,5 мільярда доларів
Громадянство: США
Джерело багатства: Moderna
Відомий як "Едісон медицини" за свою новаторську роботу в галузі біомедичної інженерії, Лангер є професором хімічної інженерії в Массачусетському технологічному інституті. У 2010 році він був інвестором-засновником компанії Moderna, яка знаходилася через дорогу від його офісу в Кембриджі. Його акцій зараз коштують близько 1,5 мільярда доларів.
Статок: 1,4 мільярда доларів
Громадянство: Індія
Джерело багатства: Фармацевтика
Цього року фірма Ipca Labs, яка виробляє дженерики та фармацевтичні інгредієнти, майже вдвічі збільшила свої ціни на акції, завдяки зростанню виробництва та продажу суперечливого протималярійного препарату гідроксихлорохіну, який на початку пандемії рекламували як ліки проти Covid-19.
Статок: 1,3 мільярда доларів
Громадянство: США
Джерело багатства: фармацевтичні послуги
Трондл є генеральним директором та засновником компанії Medpace, що базується в Цинциннаті. Лабораторії Medpace займаються різноманітними фармацевтичними послугами, від виробництва мазків та тестів на антитіла для Covid-19 до проведення складних клінічних випробувань для виробників ліків, які працюють над новими вакцинами та методами лікування.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...