Конспірологи можуть нашорошити вуха? У Швеції вакцинованим імплантують мікрочип із COVID-паспортом (відео)

У Швеції компанія Epicenter створила мікрочипи, які містять у собі інформацію про документи людини, сертифікат про вакцинацію, проїзні квитки та інше. Його імплантують під шкіру, інформують Патріоти України.

Як повідомляє видання AFP News, за даними компанії-розробника, чипи вживили в руку вже понад 6 тисяч шведів. Їхня вартість – 100 євро (близько трьох тисяч гривень). Головний директор Epicenter Ханнес Сджоблад зазначив, що насамперед такі мікрочипи були створені для того, щоб у людини завжди був із собою документ про пройдену вакцинацію проти коронавірусу. Крім того, у них можна зберігати абонемент до спортзали, квитки на громадський транспорт і навіть офіційні договори. За його словами, вставлений у руку чип зможе прочитати будь-який пристрій.

Як показано на відео, сам чип невеликого розміру. "Це універсальна технологія, її можна використовувати для різних цілей, і зараз дуже зручно, щоб COVID-паспорт завжди був доступний на імплантаті", – сказав він.

Підшкірний імплант складається з чипа NFC (Near Field Communications), він зберігає в собі дані, які можна прочитати будь-яким зчитувальним пристроєм. Розробники запевняють, що чип можна вийняти з руки людини будь-коли.

Сама процедура, як сказав представник компанії, практично безболісна і повністю безпечна. Чип вживлюють або між великим і вказівним пальцями або біля ліктя.


Хлопчик чи дівчинка? Вчені спростували міф про 50/50 шанс на стать дитини

середа, 23 липень 2025, 12:27

Наскільки ймовірно, що ви матимете сина або доньку? Протягом багатьох років вважалося, що шанси на народження хлопчика або дівчинки - це класичні 50/50. Однак нещодавнє дослідження вчених Гарвардського університету спростувало це твердження, передають ...

В Україні зростає кількість "чоловічих" вакансій для жінок: Ось на які посади шукають

середа, 23 липень 2025, 11:56

В Україні у 2025 році зростає кількість жінок у сферах логістики, ІТ та будівництва – галузях, які традиційно вважались "чоловічими". Роботодавці активніше шукають працівниць через дефіцит кадрів і зміни в пріоритетах під час війни. Про це OBOZ.UA пові...