В Україні слід послабити карантин, який було введено через спалах коронавірусу, відкривши кав'ярні та ресторани, однак при цьому залишити закритим громадський транспорт, школи та університети, розважальні заклади, кінотеатри та культові споруди. Таку думку висловив колишній головний санітарний лікар Святослав Протас, передають Патріоти України.
За його словами, епідеміологічного підґрунтя закривати малий і середній бізнес у нас немає, а карантин має бути спрямований на виявлення, ізоляцію і надання допомоги хворим людям, а не здоровим. "Є критичні напрямки і галузі, які можуть бути каталізатором спалаху вірусу – це громадський і пасажирський транспорт, навчальні процеси, розважальні заклади, кінотеатри, культові споруди – де є можливість великого скупчення людей і тісних контактів. Решту ми відпускаємо і моніторимо ситуацію. Закриття кав'ярень та інших малих ресторанів – абсурд, не треба було цього робити. Таке враження, що це зробили з політичних міркувань", – наголосив він.
Протас також розкритикував попереднє рішення уряду щодо відкриття музеїв та бібліотек у рамках пом'якшення карантину. "Це просто знущання з суспільства. В країні, де за рік 60% населення не прочитало жодної книжки – питання бібліотек зараз найактуальніше? Я іронізую, звісно, але слід застосовувати т.зв. ризикоорієнтований підхід у карантині. Епідемія мине, але треба буде далі жити. Хто захоче жити в зубожілій країні? Щоб медики знову виїхали звідси, а наступна епідемія просто знищила нашу державу?" – підсумував Протас.
Існує кілька цікавих тлумачень, чому на Великдень заведено випікати паски. За однією з версій, традиція має коріння ще в давніх язичницьких обрядах, присвячених весняному рівноденню. Цей період збігався з Великоднем і символізував пробудження природи, ...
Правоохоронці зупиняють авто та виписують штраф за відсутність аварійної сигналізації, хоча водії стверджують, що їх зупинили без причин. Чи зобов’язаний водій увімкнути «аварійку» і чи є такі штрафи законними, йдеться у статті Uamotors, передають Патр...