Купа техніки, двоповерхові бліндажі, міни і тіла: Що залишили після себе росіяни в Новодарівці

Спалена бронетехніка окупантів, трупний сморід і кілометри траншей - такий вигляд має звільнена кілька тижнів тому Новодарівка на Донеччині - це кордон із Запорізькою областю. Окупанти, хоч і відступили, але чинять шалений спротив, усюди виставляючи мінні поля і задіюючи максимальну кількість дронів, та авіацію й артилерію, йдеться в ТСН, передають Патріоти України.

Ворог облаштував сховки у людських будинках. Здерли підлогу і вкопались вниз, згори ще укріпивши кількома накатами з дерева. “Вкопуються дуже сильно на всі позиції, на які ми зайшли. Гарно прокопано укріпрайони, кулеметні гнізда, АГС, “Птури”. Вони готуються, є такі бліндажі, що є перехід з одного в інший, пацани знаходили і двоповерхові бліндажі, в два-три наката. Що копають, то копають”, - розповідають бійці.

Гори підбитої ворожої техніки - бойові машини піхоти, танки розкидані довкола по полях біля села Новодарівка. Загарбники до кінця тримали оборону населеного пункту.

Від села нічого не лишилось: вирви, фундаменти, окопи та руїни. Бої точаться вже за селом. Ворог закидує наших оборонців, які помалу просувається уперед, усіма видами боєприпасів - від авіабомб до ракет та важких снарядів. “Вони відступили на свої другі і треті позиції, але це не основна лінія, це позиції другого-третього ешелону першої лінії оборони і намагаються утримувати і закріпитись десь локально. Ми просуваємось, десь вони намагаються наступати”, - додають бійці.

Утім, найбільша небезпека - це мінні поля, вони усюди, і їх багато і на Донеччині, і на Запоріжжі. Кожний звільнений метр - це чиєсь життя. “Дуже щільно з обох боків, усіх видів протитанковий, безперервний шлагбаум від Василівки до східного кордону. Всі посадки в протипіхотних мінах, це одна з причин насправді, чому контрнаступ не рухається так швидко, як це хотілось би суспільству”, - пояснюють хлопці.

А ще “Орлани”, “Зели”, та “Ланцети” вже у промислових масштабах випускаються в Росії і відправляються сюди на фронт. А ще велика кількість засобів радіоелектронної боротьби, які глушать зв’язок і крадуть наші безпілотники. “Потреба у професійних засобах розвідки, не у тих, в яких ми знаходимо у волонтерів, а саме у військових засобах розвідки, які можуть протистояти РЕБ, щоб виконувати задачі і постійно не втрачати”, - переконують аеророзвідники.

Українцям назвали тариф на світло з 1 травня: Ось скільки потрібно буде платити за 1 кВт*год після опалювального сезону

вівторок, 1 квітень 2025, 12:52

Після закінчення опалювального сезону (30 квітня) тариф на електроенергію в Україні залишиться на колишньому рівні. Таким чином після цього терміну українці продовжать платити за світло 4,32 грн за 1 кВт*год. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмиг...

Колосальні суми: Стало відомо, які пенсії отримували державні службовці за псевдо інвалідність Хмельницької МСЕК

вівторок, 1 квітень 2025, 11:58

Державні службовці та правоохоронці через фіктивну інвалідність, отриману від голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, щомісяця отримували до 80 тис. грн пенсії.. Про це свідчать матеріали суду, передають Патріоти України. В ході досудового розслідування...