Куточок ренесансної Європи у серці Туреччини: Чому ніхто не живе в місті-привиді Бурдж-аль-Бабас, де вся забудова у формах красивих середньовічних замків (фото)

місто-привид Бурдж-аль-Бабас

Турецьке містечко Бурдж-аль-Бабас, що розташоване на півдорозі між Стамбулом та Анкарою, зараз стоїть занедбаним, хоча після початку будівництва минуло лише десять років. Амбітний бізнес-проєкт, що мав вражати своїм архітектурним рішенням туристів, перетворився на доволі моторошне видовище, повідомляють Патріоти України з посиланням на це пише видання The Mirror.

Схожі на казкові замки вілли у Бурдж-аль-Бабасі були дітищем братів-підприємців Єрделенів — власників компанії з розвитку нерухомості Sarot Group. За їхнім задумом, містечко мало складатися з 732 триповерхових розкішних будинків, зведених у західному неоренесансному стилі. Однак від початку будівництва у 2014 році жоден об’єкт нерухомості так і не було здано в експлуатацію, тож зараз на цьому місці стоять лише порожні "оболонки".

Турецьке містечко Бурдж-аль-Бабас

Єрделени сподівалися, що проєкт вдасться завершити всього за чотири роки. Цей план здавався цілком реальним, адже ще до початку будівництва половина вілл уже була проданою. Однак хрест на грандіозній ідеї поставила низка випадковостей та невдач.

Спершу місцеві мешканці почали скаржитися на потворні фасади нових осель, що контрастували зі старою частиною міста. Потім почалися судові процеси, оскільки забудовників звинуватили у знищенні дерев та заподіяні шкоди навколишньому середовищу.

Мало того, економіка Туреччини під впливом кризи несподівано пішла на спад, тож купівля нерухомості в країні ставала менш привабливою для забезпечених іноземців, які мали стати потенційними покупцями елітного житла.

Зрештою, у 2019 році компанія Sarot Group оголосила про банкрутство з боргами у розмірі 5 мільйонів доларів. Мер Бурдж-аль-Бабаса запевняв людей, що проєкт відродиться, але цього й досі не сталося.

Амбітний бізнес-проєкт, що мав вражати своїм архітектурним рішенням туристів

Ґ

Війна - не завада? У Раді пояснили, чому російську мову не заборонили у школах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:50

Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...