Китай виграє перегони за колонізацію Місяця: Пекін розробив технологію добування води у великих обсягах з грунтів природного супутника Землі

Відсутність води є головним стримуючим фактором для влаштування населених людьми баз навіть на найближчій планеті від Землі

Китайські вчені заявили, що відкрили "абсолютно новий метод" виробництва питної води прямо на Місяці, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Згідно з повідомленнями державних ЗМІ Китаю, вчені знайшли спосіб виробляти воду на Місяці у великих кількостях, використовуючи для цього місячний ґрунт. Відкриття вдалося зробити з використанням місячного реголіту, який Китай доставив на Землю в межах місії 2020 року.

Чотири роки тому китайська місія "Чан'е-5" доставила на Землю зразки місячного ґрунту. З його допомогою вчені з Китайської академії наук з'ясували, що мінерали в зібраному ґрунті містять велику кількість водню, який вступає в реакцію з іншими елементами під час нагрівання, виробляючи водяну пару.

"Три роки поглиблених досліджень засвідчили, що розроблений нами абсолютно новий метод використання місячного ґрунту для виробництва води, стане важливою конструкторською основою для будівництва місячних науково-дослідних і космічних станцій", — повідомляє CCTV.

Таке відкриття може мати вирішальне значення для проєкту Китаю з будівництва постійного місячного форпосту для пошуку і видобутку місячних ресурсів. Глава NASA Білл Нельсон уже неодноразово висловлював занепокоєння з приводу швидкого розвитку космічної програми Китаю і можливого домінування КНР у найбагатших на ресурси місцях на Місяці.

Дослідження китайських учених показало, що одна тонна місячного ґрунту зможе дати близько 51-76 кг води. Такий обсяг можна порівняти з понад 100 пляшками води об'ємом 500 мл або щоденною дозою питної води для 50 осіб.

Китай посилено працює над новими технологіями, які закладуть основу для будівництва Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS). Цю ініціативу Китай очолює разом із Росією.

До 2035 року Китай хоче побудувати "базову станцію" на південному полюсі Місяця, орбітальна космічна станція повинна буде з'явитися до 2045 року.

Зазначається, що тоді як місія "Чан'є-5" доставила зразки з ближнього боку Місяця, місія "Чан'є-6" взяла місячний ґрунт із дальнього боку супутника.

У NASA заявляють, що значення сталого видобутку води на Місяці виходить далеко за межі будівництва людських поселень на супутнику. Вода, знайдена на Місяці, може бути використана для створення водневого ракетного палива, яке зробить можливими космічні польоти у більш віддалені куточки Сонячної системи.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...