Легенда виявилася правдою: Науковці зафіксували трюк унікальної змії, яка перетворюється у швидке колесо, тікаючи від небезпеки (відео)

Дивлячись на цю крихітну змійку і її "акробатичні трюки", здається, що світ був би трохи страшнішим, якби всі такі плазуни виявляли таку ж винахідливість.

Змії – це хитромудрі набори м'язів, кісток та гострих зубів у формі мотузки, які загалом не мають особливого вибору в тому, як їм переміщуватися. Але карликова очеретяна змія (Pseudorabdion longiceps) розробила, ймовірно, унікальний спосіб втечі. Вчені вперше задокументували вміння цього виду перетворюватися у колесо й просто котитися від небезпеки.

Група дослідників під керівництвом біолога Евана Сенга Хуата Куа з Університету Малайзії Сабах зазначає:

Ми детально повідомляємо про спостереження за новою поведінкою втечі, яку використовує цей вид – колесом. Раніше були лише випадкові повідомлення про таку поведінку і це перший раз, коли вона задокументована із зображеннями та детальним описом.

Загалом змії мають низку стратегій уникнення хижацтва інших, більших тварин. До них відносяться камуфляж, прикидання мертвим, втеча, агресія та оборонна поза. Але менші змії особливо вразливі до хижаків.

Карликова очеретяна змія — потайна нічна тварина, яка вдень ховається в підстилці листя або під колодами. Виростаючи до крихітних 23 сантиметрів у довжину, вона є ідеальною закускою для хижаків, таких як птахи та інші змії, тому їй просто життєво необхідно було розробити якийсь метод захисту чи втечі.

Переходячи гірську дорогу в Малайзії одного вечора в серпні 2019 року, дослідники випадково натрапили на один такий екземпляр. Коли вони наблизилися, перелякана змія згорнулася в коло й буквально покотилася геть. У дослідженні зазначено:

Коли змія наблизилася, вона злякалася, скрутила своє тіло в петлю і почала котитися, щоб спробувати втекти. Змія промчала приблизно 1,5 метри менш ніж за 5 секунд вниз по дорозі. Котячись униз по схилу, змія змогла набрати швидкість і швидко подолати більше землі.

Вчені зловили змію і поклали її на рівну ділянку землі, де спостерігали, як змія повторює свою поведінку кілька разів. Це дозволило їм проаналізувати та задокументувати унікальну поведінку.

Рух починається з того, що змія тягне своє тіло у S-подібну форму, а потім запускає передню половину свого тіла в повітря, відштовхуючись хвостом від землі. Все тіло змії опиняється в повітрі; коли голова торкається землі, хвіст повертається вперед, а голова та шия згортаються, щоб знову кинутися вперед. Весь маневр повторюється; в основному змія кілька разів перекидає витки свого тіла один над одним.

Ви можете спостерігати цю поведінку в дії на відео нижче, знятому мандрівниками. Котіння змії починається приблизно о 1:50.

За словами дослідників, дивна поведінка може мати ряд переваг. У поєднанні з пасивним перекочуванням (тобто під час втечі з пагорба) цей рух може допомогти змії рухатися швидше. Раптовий шквал руху також може відволікти й збити з пантелику хижаків. Зменшення контакту тіла змії з землею може призвести до нерівного запаху, що збентежить нічних хижаків, які більше покладаються на нюх, ніж на зір.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...