Майже рік тому у важкому бою поблизу Бахмута боєць Дмитро Жуков дістав складне поранення в голову, і хоч його командир, якого він бачив лише в балаклаві, уже мав наказ відступити, не зробив цього. Натомість вимагав евакуації та домігся свого, чим урятував бійцю життя. Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Сергія Моргуна, передають Патріоти України.
Сержант 210-го батальйону ЗСУ Дмитро Поляк приїхав зустрітися із побратимом, якого врятував минулої зими. Дмитро Жуков після важкої травми голови він втратив мову і рухомість правої частини тіла. Тож знову навчається говорити, піднімати руку і ходити.
Дружина Лариса від чоловіка не відходить ні на мить, всіляко підтримує. І власне, це її ідея приїзду командира чоловіка.
Ще донедавна Лариса Жукова і її чоловік навіть не знали свого рятівника у обличчя. Змінив усе ефір ТСН, де Дмитро Поляк, він же "Грек", з побратимом розповіли, що збирають на евакуаційний дрон. Без якого врятувати з поля бою бійця дуже складно, або й неможливо. Як приклад згадали кілька історій, одна з яких про Дмитра Жукова.
Увесь той час "Грек" працював у балаклаві. Тож майже рік Дмитро Жуков навіть не знав свого рятівника у обличчя. Той ефір побачила дружина пораненого бійця, і показала чоловіку, але про його приїзд не говорила.
Обоє воїнів під час зустрічі були спантеличені. Дмитро Поляк все ж таки знаходить в собі сили - посміхається і підтримує побратима. Але тоді, коли були під Бахмутом, було не до сміху. Снайперська куля залетіла Дмитрові під шолом, розбила череп і зачепила мозок. Нести чи тягнути пораненого не вдавалося через обстріли, і брак матеріалів для нош. Тож "Грек" наказав іншим 18 бійцям евакуюватися, а сам разом з двома бійцями ще 4 години вимагав по рації допомоги, для порятунку пораненого.
"Наш командир зв'язався з іншими підрозділами і дав гарантію що за Дмитром буде техніка, коли потемніє", - каже "Грек". І з пробитою головою, на морозі, Дмитро Жуков пролежав ще 6 годин. Вивезли. А далі їх шляхи стрімко розійшлися. "Грек" продовжив воювати, а для Жукова почалася тривала і складна робота з відновлення.У те, що він ходитиме, мало хто вірив, а вже й повертають рухомість правої руки. З мовою складніше, але дружина Людмила упевнена - в них все вийде.
У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...
Українці можуть зіткнутися з тим, що в супермаркетах та магазинах у них можуть відмовитись приймати ті чи інші купюри та монети – під приводом, що нічим давати решту. Однак подібна поведінка працівників закладу є порушенням законодавства, а тому слід з...