"Лякалка" шириться у мережі: Чи дійсно українських водіїв почали масово карати за "запаски"

В Україні ширилось переконання, що поліція масово штрафує водіїв за старі запаски після скасування обов’язкового техогляду. Однак насправді жодних нових правил не ухвалено, а штрафи можливі лише за порушення чинних вимог до технічного стану шин, передають Патріоти України.

OBOZ.UA з'ясував, що потрібно знати українським водіям. У ЗМІ та соцмережах останнім часом активно поширюється інформація про те, що поліція начебто посилила контроль за технічним станом автомобілів і нібито активно штрафує водіїв навіть за старі запасні колеса.

Представник Патрульної поліції в коментарі одного зі ЗМІ стверджував, що у разі виявлення технічної несправності коліс – зокрема надмірного зносу протектора або пошкодженої шини – водія можуть оштрафувати. Сума штрафу коливається від 340 до 510 грн відповідно до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас, як уточнив в коментарі OBOZ.UA автоінструктор Антон Дзюба, чимало водіїв зловживають тимчасовим використанням запасного колеса, продовжуючи їздити на ньому протягом тижнів чи навіть місяців. Саме в такій ситуації виникають ризики – і для безпеки, і для гаманця. У пункті 31 ПДР України дійсно містяться вимоги до технічного стану транспортного засобу. Там, зокрема, зазначено:

  • глибина протектора літніх шин повинна бути не менше 1,6 мм;
  • зимових – не менше 4 мм;
  • на одну вісь заборонено встановлювати шини різного типу.

Це означає, що їзда на "запасці", яка не відповідає типу інших шин (наприклад, різного розміру, малюнку протектора або сезонності), є порушенням вже зараз – незалежно від того, скільки їй років. "Ніяких змін, які б цього стосувались, прийнято не було. Окрім цього, немає і ніяких законопроєктів (наскільки мені відомо). Є законопроєкт про "сезонність" шин. Окрім цього, є вимоги 31 розділу ПДР до технічного стану ТЗ, де вказано, зокрема, що на одну вісь забороняється встановлювати різний тип шин. Отже, їзда на "запасці", якщо вона "не така" – це і зараз є порушенням", – зазначив Дзюба.

Також експерт наголосив, що хоча поліція часто посилається на термін експлуатації шин у 5 років, багато виробників допускають безпечне використання гуми до 10 років, за умови належного зберігання та відсутності дефектів. Якщо коротко – ні, за вік шини окремо не штрафують. Але якщо "запаска":

  • встановлена на автомобіль і експлуатується;
  • має пошкодження;
  • зношений протектор;
  • або не відповідає іншим шинам за типом – тоді поліція має підстави виписати штраф.

Поки інші на грані виживання! До 390 тис. на місяць: Стало відомо, хто отримує найбільшу пенсію в Україні

неділя, 13 липень 2025, 10:56

У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...

Неприємний "сюрприз": У Міноборони пояснили, чи потрібно оновлювати дані після сплати штрафу в "Резерв+"

неділя, 13 липень 2025, 9:43

Віднедавна штраф за невчасне оновлення персональних даних можна сплатити онлайн у застосунку "Резерв+". Проте навіть після оплати громадяни зобов’язані оновити свої дані. Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко, передают...