Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимовий час відбувається о 4 ранку, а на літній — о 3 ранку, передають Патріоти України.
Загалом літній час необхідний для більш раціонального використання електроенергії та збільшення тривалості роботи працівників. Однак понад 130 країн ніколи не змінювали час або повністю відмовлялися від цієї традиції, тоді як лише близько 70 країн зберігають літній час.
Передумов для скасування переходу на літній час було багато, але за часи незалежності України Верховна Рада так і не ухвалила жодної постанови про це. Зокрема, проблема полягає в тому, що Україна має досить велику територію (понад 1200 кілометрів між східними та західними областями), і тому уряд не може вирішити, який час має залишатися основним (літній чи зимовий).
Гарячі дискусії про необхідність скасування переходу на літній час точаться роками. Лікарі, сомнологи та біологи підкреслюють, що постійні зміни часу негативно впливають на здоров’я людей, а урядовці та економісти зазначають, що зміна дозволяє країнам і людям економити гроші та ресурси.
Чи буде переведення годинників 2025
16 липня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 4201. Цей документ передбачає скасування переходу з зимового на літній час в Україні. Проте, хоч документ передано на підпис Президенту України, 21 серпня 2024 року, він досі не підписаний — це значить, він не вступив у дію.
Президент досі не підписав законопроєкт, а також його не було повернено до Верховної Ради з його рекомендаціями та не було накладено вето, як це передбачає стаття 84 Конституції України.
Стаття 94 Конституції передбачає, що у разі, якщо президент України не підписав такий закон, він невідкладно офіційно оприлюднюється головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом. Проте, у разі, коли законопроєкт лежить непідписаний, немає чіткої інструкції, як його підписати та ввести в дію. Законопроєкт вважається таким, що досі не набрав чинності.
Отже, яка зараз різниця в часі
Час у різних країнах відповідно до України:
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...