Науковці з Технологічного інституту Джорджії (США) розробили перший у світі функціональний напівпровідник із використанням графену. Цей пристрій можна використовувати у звичайній електроніці та навіть для квантових обчислень, пише Interesting engineering.
"Для мене це можна порівняти з тим, що зробили брати Райт", — сказав Волтер де Хір, професор фізики, який керував дослідженнями, натякаючи на те, що його графеновий чип так само важливий для розвитку технологій, як був важливим перший літак, здатний до польоту, створений інженерами братами Райт — ред.
Графен має двовимірну структуру, утворену одним шаром атомів вуглецю, організованих у гексагональну решітку. Він відомий своїми винятковими якостями такими, як електропровідність, механічна міцність і гнучкість.
"Це надзвичайно міцний матеріал, який може витримувати дуже великі струми, не нагріваючись і не розплавляючись", — сказав де Хір.
Напівпровідники — матеріали, здатні до електропровідності в певних умовах. З огляду на те, що кремнієвий матеріал, який широко використовується в кремнієвому виробництві, наближається до межі своїх можливостей в умовах зростаючого попиту на більш швидке опрацювання і менші за розміром електронні пристрої, графен міг би стати йому чудовою заміною. Графеновий напівпровідник, створений у Технологічному інституті Джорджії, сумісний із "традиційними методами обробки мікроелектроніки".
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...