За останні 500 років через діяльність людства рівень забруднення атмосфери Землі ртуттю зріс у сім разів. Найбільше ця токсична речовина згодом акумулюється у різноманітних морепродуктах, які вживають люди, передають Патріоти України.
Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковане в Geophysical Research Letters. Вчені встановили, що колись атмосфера нашої планети містила близько 580 тонн ртуті. Однак, приблизно з 1500 року, коли до справи взялися люди, викиди ртуті посилилися і станом на 2015 рік цей показник сягнув уже 4000 тонн.
Провідна авторка дослідження, екологиня з Гарвардського університету Елсі М. Сандерленд зазначила, що ця робота дозволяє вченим зрозуміти, які об'єми ртуті в атмосфері були зумовлені вулканічними викидами, а яких було досягнути саме завдяки викидам, які спричинила діяльністю людей.
"(Це) встановлює базову мету для політики, спрямованої на скорочення викидів ртуті, і дозволяє нам зрозуміти повний вплив людської діяльності на навколишнє середовище", – підкреслила Сандерленд.
Як зазначає Futurism, ртуть, як і її форма під назвою метилртуть, є дуже токсичною для людини, однак її значні об'єми в атмосфері призводять до того, що люди так чи інакше вживають її разом із їжею. Найчастіше йдеться про споживання разом із рибою та іншими морепродуктами, в яких цей метал "біоакумулюється".
Вченим відомо, що саме вулкани є найбільшими природніми "випромінювачами" ртуті в атмосферу, але раніше жодне дослідження не було в змозі виміряти точну кількість викидів.
Проблема в тому, що кубічний метр повітря містить настільки незначний слід ртуті, що його не можуть виявити навіть супутники.
Натомість, автори дослідження підійшли до проблеми з іншого боку. Вони вирахували співвідношення у вулканічному шлейфі між ртуттю та смердючою і легко видимою сіркою. Це дозволило їм ретроспективно оцінити кількість ртуті, яка була викинута в атмосферу впродовж минулих вивержень.
Таким чином вони змогли побачити, де і коли відбуваються вулканічні викиди ртуті. За допомогою атмосферної моделі дослідники також змогли відстежити рух шлейфів, підтвердивши, що ртуть може поширюватися далеко за межі місця викиду.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...