Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, тисячі людей по всьому світу прийшли на допомогу нашій державі. Україна змогла швидко прийняти багато іноземних добровольців, серед яких і Масер Гіффорд. Про іноземного бійця, який захищав Україну, розповіли журналісти Business Insider, передають Патріоти України.
Британець провів на війні в Україні два роки та розповів про хаотичний перший наплив добровольців, а також про найкращі та найгірші настрої, які вони принесли з собою.
У BI нагадали, що за попередніми даними, кількість міжнародних добровольців, які виявили бажання воювати за Україну, коливається від 4 до 20 тисяч. "Це був сплеск енергії, людської енергії, доброї волі, пристрасті з боку міжнародної спільноти", - зазначив Гіффорд.
Він наголосив, що військова інфраструктура України не була готова до такого напливу людей, тому спочатку підготовка та організація були поганими. Проте пізніше Україні вдалося ефективно організувати роботу іноземних добровольців.
За словами військового, багато іноземців привезли із собою навички військово-польової медицини та знання щодо західних систем озброєнь, які почала отримувати Україна.
Гіффорд підкреслив, що ці люди стали "справжніми перлинами" в українській армії, адже проявили смирення та завоювали довіру українців.
Водночас були і ті, хто не мав жодного досвіду. Проте боєць не розкритикував таких людей, адже вони були сповнені завзяття та хотіли допомогти. "Ти герой не лише за те, що з'явився на війні. Ти герой за те, що ти робиш", - зауважив він.
Своєю чергою Гіффорд розповів й про деякі "жахливі історії", які ставалися з міжнародними добровольцями. За його словами, український міжнародний легіон, який було створено на початку, отримав недієздатну репутацію.
"Відверто кажучи, з'явилися й дуже небезпечні люди. Але їх дуже мало", - сказав Гіффорд.
Він додав: "Можливо, вони втікали від чогось у себе на батьківщині, чи то від алкоголізму, чи то від наркоманії. Можливо, вони розглядали Україну як місце, де можна проявити себе".
Військовий підкреслив, що також найгіршим типом волонтера або добровольця є той, хто приходить з думкою, що він все знає. "Такі люди думають, що одна-дві поїздки в Афганістан чи Ірак означають, що вони можуть командувати людьми в Україні", - акцентував він та зауважив, що війна в Україні значно відрізняється від усього, що могли бачити навіть найдосвідченіші солдати.
Гіффорд розповів, що є ще один тип іноземців, які з'являються в Україні. За його словами, таких людей називають "крикунами". "Крикун, за визначенням, це той, хто носить повну українську форму, часто без підрозділу, хто навіть не служить в українській армії", - пояснив він.
Британець додав, що вони блукають містом, "сидячи в кав'ярнях у таких місцях, як Львів та Одеса, які є абсолютно безпечними і не наближаються до лінії фронту на тисячу миль".
Проте Гіффорд стверджує, що більшість іноземних добровольців справді працювали, аби довести своє вміння допомагати українцям. Боєць запевнив, що український народ цінує це. Він навів приклад, як йому пропонували купити напої або заплатити за їжу, адже українці "люблять міжнародних волонтерів".
"Прості українці просто люблять той факт, що вони не самотні і є люди, які готові ризикувати своїм життям", - підсумував Гіффорд. Він наголосив: "Я бачу в них (добровольців - УНІАН) групу братів, які вийшли підтримати Україну в скрутну хвилину, з кількома божевільними серед них".
Українська акторка театру й кіно Таїсія Литвиненко померла у 90 років. Про це 6 квітня у Facebook повідомив її син Назар Стригун, передають Патріоти України. "Наше сонечко зійшло в неділю і покинуло нас у неділю", – написав син акторки. . До повідомле...
Денис Нікітін White Rex – командир Російського добровольчого корпусу (РДК). Він уродженець Москви, до України переїхав у 2017 році. В інтерв’ю на каналі «Подробиці» Нікітін розповів, чому вирішив воювати на боці ЗСУ, передають Патріоти України. «Ми вва...