Китайські вчені розробили інноваційний бездротовий зарядний пристрій для підшкірного використання, покликаний поліпшити біодеградовані системи доставки ліків. Ця розробка являє собою прототип, який одночасно є біорозкладним і гнучким, що відрізняє його від попередніх аналогів, пише BGR, передають Патріоти України.
Традиційні біорозкладні джерела енергії були недостатніми для біомедичних застосувань, не маючи необхідної потужності. Однак у новому пристрої біорозкладність успішно поєднується з достатньою потужністю. За словами вчених, він має високу енергоємність і сумісність із тканинами людини: м'якість і гнучкість дають йому змогу повторювати контури органів і тканин.
Істотною перевагою біорозкладного зарядного пристрою є можливість знизити необхідність проведення додаткових операцій із заміни або підзарядки акумулятора, як це відбувається у випадку з небіорозкладними варіантами. Пристрій складається з магнієвої котушки і ланцюга, що веде до модуля накопичення енергії. У цьому модулі, на відміну від традиційних батарей, що використовують хімічні накопичувачі енергії, для безпосереднього накопичення електричної енергії використовуються гібридні цинк-іонні суперконденсатори.
Хоча цей винахід відкриває великі перспективи для майбутнього біомедичних пристроїв, він поки що перебуває на ранній стадії розробки. Масштабування його для ширшого застосування в медицині по всьому світу — завдання, яке дослідники продовжують вирішувати.
Крім застосування в медицині, технологія може також революціонізувати способи зарядки повсякденних бездротових пристроїв, як-от смартфони, планшети і ноутбуки. Перехід до більш стійких і ефективних рішень у сфері енергетики свідчить про широкий спектр інноваційних енергетичних рішень, що перебувають у стадії вивчення.
Раніше Фокус писав про новий спосіб безболісного введення ліків під шкіру. Технологія під назвою MOF-Jet дасть змогу зберігати ліки при кімнатній температурі і відмовитися від використання болючих уколів.
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...
Ринок первинної нерухомості в Україні демонструє регіональну різницю у вартості, причому найвищі ціни зафіксовано у Львові, Києві та Ужгороді. Зокрема, у Львові середня ціна становить 55 700 грн/м², передають Патріоти України. Про це стало відомо з інф...