Льодовики Гімалаїв можуть розтанути на 75% до кінця століття: Вчені повідомляють про небезпеку

Льодовики в Гімалаях можуть втратити до 75% свого об'єму до кінця 2100 року через глобальне потепління. Внаслідок цього можуть виникнути небезпечні повені та дефіцит води для 240 млн. мешканців, що живуть у регіонах гірських систем Азії Про це йдеться у звіті Міжнародного центру інтегрованого розвитку гір (ICIMOD), передає Reuters.

Вчені виявили, що танення льоду в регіоні гірської системи Гімалаїв, яка проходить через території сучасних Китаю, Індії, Непалу, Бутану та Пакистану, прискорюється. Протягом 2010-х років льодовики втрачали лід на 65% швидше, ніж у попередньому десятилітті.

Науковці повідомляють: якщо температура підвищиться на 1,5°C, то льодовики в усьому регіоні втратять від 30% до 50% свого об'єму до 2100 року. Якщо потепління буде на 3°C, то льодовики у Східних Гімалаях втратять до 75% свого льоду. Якщо ж ця цифра буде 4°C градуси, то льодовики втратять до 80%.

У звіті фахівці наголошують: якщо раніше вчені сумнівалися, чи дійсно льодовики у Гімалаях тануть, то після оприлюднення 2019-го супутникових знімків льодовиків регіону, які зробили 1979-го, у науковців з'явилася наукова база для досліджень.

У звіті йдеться про те, що потік води у 12 річкових басейнах регіону, ймовірно, досягне піку до середини століття. Втім, вже після цього розпочнеться дефіцит. Зазначається, що це матиме наслідки для понад 1,6 млрд людей, оскільки багато високогірних громад використовують льодовикову воду та талий сніг для зрошення земель.

"Хоча може здатися, що у нас буде більше води, тому що льодовики тануть швидше... здебільшого це відбуватиметься у вигляді повеней, а не стабільного потоку", - йдеться у досліджені.

Танення льодовиків небезпечне для громад, що розташовані нижче за течією. Зокрема, ризик виникає, коли стічні води збираються в мілководних озерах. Тоді вони переповнюються і виходять з берегів.

Вчені додають, що окрім цього у регіоні нестабільно випадає сніг. Зменшення снігового покрову призводить до збільшення смертності яків. Адже влітку вони йдуть на вищі пасовища, а якщо сніг випадає занадто рано, вся територія покривається снігом, і вони не мають трави для випасу.

Зазначається, що уряди намагаються підготуватися до цих змін. Китай працює над зміцненням запасів води в країні. Пакистан встановлює системи раннього попередження про вилив льодовикових озер.

Оце так: Відому тенісистку звинувачують у крадіжці меблів і килимів з орендованої вілли

неділя, 19 травень 2024, 23:01

Колишню італійську тенісистку Камілу Джорджі, яка завершила кар'єру в травні цього року, звинувачують у крадіжці меблів і килимів з орендованої вілли у Флоренції. Про це повідомляє Corriere della Sera, передають Патріоти України. За інформацією видання...

"Тону в твоїх очах...": Коміки "Ліги сміху" пожартували про потопельників у Тисі і роздратували Гетманцева (відео)

неділя, 19 травень 2024, 21:45

Коміки «Ліги сміху» в останньому випуску пожартували про ухилянтів у Тисі і втрапили в скандал. Сценка викликала бурхливу реакцію в соцмережах, передають Патріоти України. У виступі команди «Фам Фаталь» комік робить дівчині комплімент, говорячи наступн...