Кон’юнктива (оболонка, яка покриває білок ока) містить багато крихітних кровоносних судин. Коли вони розриваються, на поверхні ока можуть утворюватися червоні плями – так званий субкон’юнктивальний крововилив. Його не потрібно лікувати. Це – нешкідливий стан, який здебільшого швидко проходить самі по собі, передають Патріоти України.
Чому відбуваються субкон’юнктивальні крововиливи та в яких випадках все ж варто звернутися до лікаря? Щоб з’ясувати це, "УП. Життя" використала інформацію з Mayo Clinic, Harvard Health Publishing і Cleveland Clinic.
Немає жодних інших симптомів субкон’юнктивального крововиливу, крім червоної плями в оці.Цей стан не спричиняє болю чи набряку та не впливає на зір. Більшість людей, які мають такий крововилив, навіть не підозрюють про це, поки не подивляться в дзеркало.
Є незначна ймовірність виникнення легкого подразнення ока, але виділень або будь-яких інших симптомів зазвичай немає
Судини в очах можуть розриватися внаслідок стрімкого і короткочасного підвищення артеріального тиску через:
Менш поширеними причинами субкон'юнктивального крововиливу є:
Лікування субкон'юнктивального крововиливу зазвичай не потрібне. Більшість пошкоджених кровоносних судин заживають протягом двох тижнів. Для зникнення великих плям може знадобитися більше часу. У міру того, як кров очищається, колір ділянки може змінюватися.
У цей час можна продовжувати використовувати контактні лінзи, якщо вони вам потрібні. Однак при появі болю в очах або погіршенні зору слід утриматися від носіння лінз і звернутися до лікаря, адже око може бути інфікованим.
Усунути подразнення очей, якщо воно виникає, можна за допомогою зволожувальних крапель. Вони продаються без рецепта, але ви можете запитати у лікаря, які краще використовувати.
Якщо вам потрібно потерти очі, робіть це обережно. Надто сильне тертя може призвести до незначної травми ваших очей і крововиливу.
Якщо у вас часто повторюються кон’юнктивальні крововиливи або інші кровотечі, зверніться до лікаря. Це може бути симптомом більш серйозних недуг, зокрема:
Якщо кровотеча на поверхні ока має чітко встановлену причину (наприклад, порушення згортання крові або прийом ліків, що розріджують кров), слід запитати в лікаря, чи можна вжити заходів, щоб зменшити ризик субкон’юнктивального крововиливу.
Уночі хлопець після сварки убив вітчима. Це сталося уночі 5 січня у селі Муравлинка Берестинського району (за 20 кілометрів від колишнього Краснограда), передають Патріоти України. Близько першої години ночі 17-річний хлопець і вітчим посварились. "Як ...
За грудень українці накопичили 436 млн грн. Це на 50 млн гривень більше, ніж держава виплатила кешбеку за попередні три місяці разом узяті. Про це повідомляє Міністерство економіки. Як зазначає відомство, у грудні українці накопичили на 180 млн грн біл...