Литва та Польща змінять правила для біженців з України: Що треба знати

У Литві, де влада до березня 2025 року продовжила тимчасовий посвідку на проживання українським біженцям, пропонують збільшити на рік термін, протягом якого до громадян України не будуть пред'являтися "мовні вимоги", передають Патріоти України.

Як повідомляє lrt.lt, Міністерство освіти, науки та спорту пропонує встановити, що «для іноземців, яким надано тимчасовий захист у Литовській Республіці, категорія володіння державною мовою не застосовується при прийомі на роботу протягом 3 років з моменту надання тимчасової захисту у Литві». У чинній постанові передбачається дворічний термін.

«Щоб забезпечити якомога більшій кількості громадян України, яким надано тимчасовий захист, можливість працювати, утримувати себе та свої сім'ї, сплачувати податки до моменту повернення в Україну, ми пропонуємо продовжити звільнення від вимог володіння державною мовою для цієї категорії», — зазначила заступниця міністра Агне Кудараускене.

Зазначений пункт пропонується також поширити як на тих осіб, яким надано тимчасовий захист, так і на тих, кому його було надано, але вони вже набули нового статусу, наприклад, дозвіл на роботу в Литві.

За даними Міністерства соціального захисту та праці, з початку масштабного російського вторгнення в Україну в Литві працевлаштовано майже 30 тисяч українців.

А у Польщі уряд планує продовжити термін дії окремих правових рішень щодо українців до 30 червня 2024 року. Це пов'язано із продовженням у ЄС до 4 березня 2025 року тимчасового захисту для переміщених осіб з України, передає «Укрінформ». Проектом змін до закону передбачається допустимість подальшого використання будівель, де тимчасово групами мешкають українці; легальність дозвільних документів на перебування у РП. Крім того, у проекті передбачено продовження до 30 червня цього року можливості виконання роботи лікарями, стоматологами, медсестрами та акушерками з України. Зміни до закону про допомогу українцям в уряді Польщі планують ухвалити у першому кварталі цього року. Пропонується, щоб він набув чинності наступного дня після його оголошення.

Наступним кроком буде початок роботи над «суттєвими змінами та продовженням терміну дії закону». У Польщі приблизно до одного мільйона біженців з України, які прибули до країни після початку повномасштабного вторгнення росії.

Запропонував старенькій киянці допомогу: Власниця трикімнатної квартири на Печерську пустила до себе незнайомця і стала безхатьком

субота, 27 липень 2024, 21:00

Власниця трикімнатної квартири на Печерську на схилі років опинилась на вулиці через зухвалого шахрая, який привласнив її помешкання. За словами правоохоронців, 48-річний чоловік підшукував людей без родичів, які мають у власності нерухомість. Таким чи...

Слуги Зеленського різко піднімають податки і собі зарплатню. А тим часом вже третині українців має гроші тільки на їжу, і ще кожному десятому не вистачає навіть на це - соціологи

субота, 27 липень 2024, 20:00

32% сімей в України грошей вистачає лише на їжу - купувати одяг складно. Про це повідомляє видання Дзеркало тижня з посиланням на дані Центра Разумкова, передають Патріоти України. . Ще майже половині сімей українців (48%) грошей вистачає на їжу та о...